Tańce Narodów Świata

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 120zł, 100zł, 80zł, 60zł

Szczegóły wydarzenia

Tańce i pieśni narodów świata


„Tańce i pieśni narodów świata" to unikalne show taneczno-wokalne, które prezentuje najciekawsze tańce ludowe i kompozycje muzyczne kilkunastu narodów. Na scenie pojawią się aż 82 osoby! Program stanowi wyjątkową wędrówkę przez kraje i kontynenty, podczas której widzowie poznają tajemniczy świat tańca orientalnego, ukraińskie akrobacje, urok tańców europejskich, a wszystkiemu towarzyszyć będzie mistrzowska orkiestra, zachwycająca specjalnie przygotowanymi na tę okazję występami solowymi. Warto także zwrócić uwagę na grupę wokalną, która oczaruje urokliwymi  śpiewami gruzińskimi a capella i najbardziej znanymi arcydziełami pozostałych narodów.

Zapraszamy, by wyruszyć z nami w tę fascynującą podróż dookoła świata, pełną pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Koncert trwa 2 godziny 15 minut (w tym jedna przerwa)

Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy imienia G.Verevki istnieje od 1943 roku. Dziś ceniony jest na całym świecie, z roku na rok zyskując coraz większe uznanie zarówno krytyków, jak i wiernej publiczności. Znalazł swoje miejsce w kalendarzu najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych. W tym roku swoją obecnością zaszczyci Festiwal Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień” (Białystok), a od listopada rozpocznie trasę koncertową w Izraelu, której istotnym punktem będzie oficjalne przemówienie artystów w parlamencie izraelskim – Kneset. Zespół jest stałym gościem rządowych spotkań międzynarodowych, zarówno na Ukrainie, jak i poza jej granicami.  Siedzibą Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy jest Kijów – tam zainicjowano powstanie centrum sztuki narodowej, gdzie na bieżąco projektowane są stroje dla artystów, przygotowywane scenariusze występów i układy choreograficzne. Na miejscu pracuje 155 osób, w tym doskonale wykwalifikowani artyści.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Dom Muzyki i Tańca, Gen. De Gaullea 17, Zabrze

Facebook