Akademia Gitary Festival: Dorota Miśkiewicz & Narciarze feat. Kuba Badach

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 59zł - I pula

Szczegóły wydarzenia

DOROTA MIŚKIEWICZ & "Narciarze" feat. KUBA BADACH


Wydarzenia Akademia Gitary: festiwal to nie tylko gitara klasyczna. Muzyka gitarowa to także utwory jazzowe i rozrywkowe. Właśnie taką muzyczną odsłonę zaprezentuje zespół pod nazwą Dorota Miśkiewicz & „Narciarze” z towarzyszeniem Kuby Badacha na gitarze basowej. Zespół „Narciarze“ to muzyczny projekt przyjaciół, których oprócz wspólnego grania połączyła także pasja do sportów zimowych.

Projekt tworzą wybitni wokaliści, Dorota Miśkiewicz i Kuba Badach, gitarzysta Marek Napiórkowski oraz perkusista Sebastian Frankiewicz. To artyści, którzy odnoszą sukcesy zarówno w karierze solowej (Miśkiewicz występowała m.in. z Cesarią Evorą) jak i stanowią część składów popularnych zespołów (takich jak Poluzjanci czy Bisquit).

„Narciarze“ w oryginalny sposób prezentują piosenki z repertuaru Doroty Miśkiewicz oraz autorskie kompozycje zespołu. Jedną z największych niespodzianek jest obsada – tym razem Kubę Badacha usłyszymy nie w roli wokalisty, lecz instrumentalisty – muzyk zagra na gitarze basowej.

Dorota Miśkiewicz - wybitna wokalistka, autorka i kompozytorka, znana ze swoich wielu płyt, (m.in. "Caminho", czy "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci"), z wielu muzycznych spotkań z Grzegorzem Turnauem, a także ze słynnego duetu z Cesarią Evorą. Muzykalna i wrażliwa, posiadająca nieodparty wdzięk i charyzmę sceniczną.

Kuba Badach - niezwykle utalentowany muzycznie wokalista, producent, aranżer, kompozytor i, jak się okazuje, także basista! Jego zespół Poluzjanci święci teraz triumfy, podobnie jak jego solowa płyta poświęcona postaci Andrzeja Zauchy.

Marek Napiórkowski - gitarzysta i kompozytor o wielkiej sile rażenia, gra na gitarze elektrycznej i akustycznej z niezrównaną pasją i charyzmą. Lider wielu projektów, których ostatni ("UP!") cieszy się bardzo dobrymi recenzjami.

Sebastian Frankiewicz - jeden z bardziej wszechstronnych perkusistów w naszym kraju, potrafi odnaleźć się w różnych stylach. Grał z takimi znakomitościami jak Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Aga Zaryan czy Urszula Dudziak. Współtworzy zespół Bisquit reprezentowany przez wytwórnię Kayax.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook