Entombed Ad, Voivod, Conan

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Teatr Roma, Warszawa

18.01.2018 - 18.01.2018

Ceny biletów:
    - 80zł - w przedsprzedaży
    - 90zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Entombed A.D. + Voivod, Conan


Knock Out Productions prezentuje „śmiercionośne kosmiczno-barbarzyńskie" koncerty. Jesienią dwa koncerty w Polsce zagra Entombed A.D., czyli reinkarnacja deathandrollowego demona. Szwedom towarzyszyć będzie kanadyjska legenda progresywnego thrashu – Voivod oraz domowo-stonerowy wojonik – Conan. Zespoły wystąpią 28 października we wrocławskim Alibi oraz 29 października w warszawskiej Progresji.


ENTOMBED A.D. (Szwecja) death metal, death'n'roll:

L-G Petrov nie zna słowa"nuda". Jeśli nie nagrywa z Firespawn, to kontynuuje szerzenie death metalu i death'n'rolla pod szyldem Entombed A.D. Kilkanaście miesięcy temu polscy fani mieli okazję się przekonać, że wokalista i jego współtowarzysze z kapeli są w wybitnej formie. "Nic nas nie powstrzyma od grania muzyki, jeżdżenia w trasy i headbangingu" – mówił w jednym z wywiadów legendarny deathmetalowy wokalista. Cudowny szaleniec, prawdziwy, wielki maniak death metalu. W 2014 roku L-G wystartował pod szyldem Entombed A.D. płytą "Back To The Front" (okładka autorstwa naszego rodaka Zbyszka Bielaka). W 2016 roku ponowił atak jeszcze skuteczniej, świetnym albumem "Dead Dawn". W setliście na bank nie zabraknie numerów z klasycznych płyt Entombed, które były kamieniami milowymi w rozwoju szwedzkiego death metalu i death metalu w ogóle. Grzech się nie pojawić, zwłaszcza że tego wieczoru na scenie pojawi się jeszcze jedna legenda.


VOIVOD (Kanada) prog metal, thrash metal:

Bez nich nie byłoby szeroko rozumianego alternatywnego, czy awangardowego metalu. Czerpiąc z Van Der Graaf Generator, starego Pink Floyd, wczesnego King Crimson, punka, hard core'a oraz Venom kanadyjski Voivod stworzył swój własny niepowtarzalny i z miejsca rozpoznawalny styl muzyki, w którym królowały niestandardowe podziały i dysonanse. Nieżyjący już niestety Piggy (w 2015 roku obchodzimy 10-lecie odkąd genialny gitarzysta nas opuścił), Blacky (który w 2014 roku po raz kolejny pożegnał się z grupą) oraz wciąż tworzący pod szyldem Voivod Snake i Away odpowiadają za takie arcydzieła jak „Killing Technology”, „Dimension Hatröss”, „Nothingface”, „Angel Rat”, z których każda jest z nieco innej bajki, co świadczy o wielkiej wyobraźni Kanadyjczyków. Do tego dochodzi jeszcze wyjątkowa oprawa graficzna wydawnictw, za którą od samego początku odpowiada przesympatyczny Away. Obecne wcielenie Voivod uzupełniają: ten, któremu przypadło trudne zadanie wejścia w buty Piggy'ego, Chewy, czyli Daniel Mongrain, i nowy basista Rocky, czyli Dominique Laroche. Kanadyjska kapela, choć od dawna nie ma już w niej Piggy'ego, udowodniła po jego śmierci, że nie zszarga dobrego imienia, na jakie przez lata ciężko zapracowała. Dowodem tym był świetny album „Target Earth” z 2013 roku. Miejmy nadzieję, że do jesieni 2015 roku Voivod ucieszy nasze uszy nowymi kawałkami. Ich muzyki nigdy nie za wiele.


CONAN (Wielka Brytania) doom metal, stoner:

Ciężarem swoich riffów wgniatają w podłogę, a narkotycznym klimatem utworów mogą wprawić trans albo nawet zahipnotyzować. Pochodzący z miasta Beatlesów Conan to już uznana marka na scenie doomowo-stonerowej. Jon Davis (gitara, wokal) założył zespół w 2006 roku i do tej pory nagrał z nim trzy pełnowymiarowe studyjne albumy (plus parę splitów i EP-ek) z muzyką, którą można kruszyć mury. Ostatni materiał Anglików, „Revengeance” ze stycznia 2016 roku, zbiera doskonałe recenzje. Właśnie tę płytę Jon, basista Chris Fielding i perkusista Rich Lewis będą jesienią promować w Polsce.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Knock Out Productions

Facebook