Sylvie Courvoisier TRIO with Kenny Wollesen and Drew Gress

Sylvie Courvoisier TRIO with Kenny Wollesen and Drew Gress

Sprzedaż zakończona!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Jazz i Okolice


Sylvie Courvoisier TRIO


with


Kenny Wollesen and Drew GressSylvie Courvoisier

Nowojorska pianistka, kompozytorka i improwizatorka.

Sylvie urodził się w Lozannie, w Szwajcarii, gdzie w wieku lat sześciu rozpoczęła muzyczną edukację w klasie fortepianu. Począwszy od 1996 roku rozpoczęła międzynarodowa karierę pianistyczną. W 1998 roku zamieszkała w Nowym Jorku. Środowisko muzyczne tego miasta bardzo szybko dostrzegło jej obecnośc i zaprosiło do licznych współprac. Sylvie z dużym „wyczuciem i smakiem” porusza się zarówno w formach klasycznych jak i w muzyce improwizowanej, ponadto komponuje oraz wykonuje muzykę na użytek teatru i baletu.


Do tej chwili pianistka nagrała ponad 35 autorskich płyt, które ukazały się w wydawnictwach: ECM, Tzadik oraz Intakt Records. Ponadto wzięła udział w nagraniu ponad 70 płyt innych muzyków, najczęściej współpracowała z takimi artystami jak: John Zorn, Ikue Mori, Susie Ibarra, Joey Baron, Tim Berne, Tony Oxley, Yusef Lateef, Tomasz Stańko, Evan Parker, Joelle Leandre, Herb Robertson, Butch Morris, Mark Dresser, Ellery Eskelin, Lotte Anker, Fred Frith, Michel Godard, Scott Colley, Drew Gress i Mark Feldman.

www.sylviecourvoisier.com

----

Drew Gress

Amerykański kontrabasista i kompozytor. Urodził się w Trenton, New Jersey w 1959 roku. Jest jednym z najaktywniejszych instrumentalistów nowej muzyki improwizowanej, bardzo często występuje z artystami wyznaczającymi główne kierunki rozwoju tej muzyki, takimi jak: Ralph Alessi, Tim Berne, Don Byron, Uri Caine, Bill Carrothers, Ravi Coltrane, Marc Copland, Fred Hersch, John Hollenbeck, Andy Laster, Tony Malaby, Mat Maneri, Simon Nabatov, Ben Perowsky, Tim Ziesmer. Gress prowadził także zespoły Jagged Sky i Joint Venture, z którymi nagrał cztery albumy we wczesnych latach 90. Gress odbywał trasy koncertowe po USA, Kanadzie jak i krajach centralnej i południowej Ameryki. Często koncertuje również w Europie, Rosji, Japonii i krajach azjatyckich. Londyński "The Gardian" zaklasyfikował koncert jego zespołu Spin & Drift jako najlepszy jazzowy koncert w Londynie w 2002 roku. W tym samym roku Drew otrzymał SESAC, nagrodę amerykańskich kompozytorów. Obecnie mieszka i pracuje w Nowym Jorku


www.drewgress.com


Sylvie Courvoisier - fortepian
Drew Gress - kontrabas
Kenny Wollesen - perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook