Dobry wieczór, Polsko ! - Koreańska Orkiestra Akademicka

Dobry wieczór, Polsko ! - Koreańska Orkiestra Akademicka

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 21zł - ulgowy
    - 30zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

DOBRY WIECZÓR, POLSKO!

Katowice Miasto Muzyki UNESCO, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Katowice Miasto Ogrodów zapraszają na koncert Koreańskiej Orkiestry Akademickiej pod dyrekcją Pyung On Cha. Koreańska Orkiestra Akademicka odwiedza Katowice podczas swego europejskiego tournée po Niemczech, Czechach, Polsce, Węgrzech i Rumunii.

The Korea Academy Orchestra powstała w lutym 2013 roku. Założyło ją 10 nauczycieli muzyki z prowincji Gyeong-Gi. Obecnie zespół tworzy 70 muzyków. Nauczyciele z pracy w zespole czerpią nową energię i nowe przemyślenia dotyczące ich pracy dydaktycznej. Studenci w zespole kultywują ducha harmonijnej współpracy. Poza normalnymi koncertami orkiestra swymi występami uświetnia wiele lokalnych uroczystości oraz akcji rozmaitych grup obywatelskich. Stąd bierze się jej spory o bardzo zróżnicowany repertuar od klasyki do piosenek dla dzieci, od muzyki filmowej i jazzowej po popularną.

Funkcję dyrektora Koreańskiej Orkiestry Akademickiej pełni obecnie Pyung On Cha, który grę na fortepianie studiował w koreańskim Kyung Won University, a dyrygenturę w Uniwersytecie im. Antona Brucknera w Linzu. Był asystentem dyrygenta orkiestry Filharmonii im. L. Janáčka w Ostrawie, a potem orkiestr koreańskich w Jeju i Seongnam. Poza KOA, obecnie jest także głównym dyrygentem Bundang Musen Philharmonic Orcherstra.

Wraz z Koreańską Orkiestrą Akademicką wystąpią w Katowicach Bae Hwa (skrzypce) i Hwang Ji Won (fortepian). Przedstawia się nam w wielkiej klasyce europejskiej: I Tańcu węgierskim J. Brahmsa, I Koncercie skrzypcowym g-moll op. 26 M. Brucha i II i IV cz. VII Symfonii A-dur op. 92 L. van Beethovena oraz w repertuarze bardziej wakacyjnym, od Lata A. Vivaldiego i Grzmotów i błyskawic J. Straussa, po popularne melodie koreańskie, Libertango A. Piazzolli czy Malambo A. Ginastery.


Koreańska Orkiestra Akademicka

Pyung On Cha – dyrygent
Bae Hwa – skrzypce
Hwang Ji Won – fortepian

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook