Makemake / Zbigniew Chojnacki / Dominik Strycharski

Makemake / Zbigniew Chojnacki / Dominik Strycharski

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Jazz i Okolice


Makemake / Zbigniew Chojnacki / Dominik Strycharski


Finałowy koncert festiwalu: jaZZ i okolice 2016, w którym swoją muzykę oraz podejście do improwizacji przedstawi trzech polskich wykonawców - wielkich indywidualistów, poszukiwaczy nowych brzmień i form artystycznej ekspresji.

Makemake

Rafał Blacha - gitara preparowana

Łukasz Marciniak - gitara elektryczna, elektronika

Muzyka tego duetu oparta jest w dużej mierze na elektro - akustycznej improwizacji oscylującej między takimi gatunkami jak ambient, noise czy free jazz. "W naszej muzyce odwołujemy się do tradycji kompozytorów współczesnych, kierunków takich jak sonoryzm , spektralizm czy minimalizm. Koncerty opierają się głównie na otwartych formach muzycznych." Tak mówią o swoim projekcie sami gitarzyści.


Zbigniew Chojnacki - akordeon

Zbigniew Chojnacki – (1992) akordeonista, improwizator.

Muzykę oraz dźwięki postrzega swobodnie i umownie, najistotniejszy jest dialog i spotkanie z drugim człowiekiem. Każda forma wydawania dźwięku, jest ułatwieniem nawiązania kontaktu z ludźmi. Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyka, jak sam mówi ,, stara pralka, źdźbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykle krzesło na środku sceny mogą być inspirujące. ''

Pomimo młodego wieku współpracował już z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowej i improwizowanej m.in. Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Kochanem, Anną Gadt, Warsaw Improvisers Orchestra,Krzysztofem Gradziukiem, Otto Williamsem. Na stałe współtworzy grupę BACKSPACE, w której spełnia się, rozwija i tworzy muzykę, która jak sam mówi ma wyraz ,,improwizowanej muzyki współczesnej''. W październiku 2013 roku został zaproszonydo Villecroze(Francja) na master class z wybitnym francuskim akordeonista Richardem Galliano. Koncertował już zarówno w Polsce jak i za jej granicami, m.in. we Francji, Włoszech, Norwegii, Niemczech.


Dominik Strycharski - flety, głos

Dominik Strycharski - (1975) polski kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. W każdej z uprawianych dziedzin praktycznie samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.  Koncertuje i nagrywa z prowadzonymi przez siebie zespołami Pulsarus, Organic Panic oraz Prophetic Fall. Komponuje muzykę do spektakli teatralnych.

Wydał kilkanaście płyt z własnymi lub współliderowanymi projektami, przede wszystkim Pulsarus ale także Rhplus, BandFx i Progrram/Kostas New Progrram. Pulsarus to uznany zespół jazzu elektrycznego. Zespół zagrał między innymi na Warsaw Summer Jazz Days, Avant Festival, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Kino na Granicy, na Festiwalu Malta, w Berlinie dla Centrum Kultury Polskiej, Era Nowe Horyzonty, w Recklinghausen, a także w wielu klubach (Hipnoza, Akwarium, Żak, Firlej, Rura, Harris).

Stworzył muzykę do bardzo wielu spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk. Współpracowałm.in. z Michałem Zadarą, Wojciechem Klemmem, Katarzyną Raduszyńską, Janem Peszkiem, Wojtkiem Urbańskim,  czy Teatrem Bretoncaffe.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook