Ars Cameralis: Ben Weaver

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Ben Weaver


Program Festiwalu Ars Cameralis 2016 powoli się wypełnia. Ben Weaver to trzeci, po Julii Holter i Richmond Fontaine, artysta, który dołączył do składu tegorocznej edycji.

Ben Weaver to człowiek wszechstronny. Poeta, muzyk folkowy, ekologiczny aktywista, rowerowy trubadur. To ostatnie określenie w pełni oddaje podejście Weavera do swojej misji. W 2010 roku bowiem, po 13 latach spędzonych w trasie, artysta podjął decyzję o rezygnacji z tras koncertowych wymagających poruszania się samochodem. Od tej pory stara się grać tylko tam, gdzie może dojechać rowerem. Do Katowic przyleci co prawda samolotem, ale po mieście poruszać się będzie jednośladem :)

Ben Weaver zadebiutował w 1999 r0ku „El Camino Blues”, który zwrócił na niego uwagę miłośników alternatywnego folku (ale także bluesa i country!). Jego ostatnia płyta „I Would Rather Be A Buffalo” – ósma z kolei – ukazała się dwa lata temu nakładem Hymie's Records. Ten nagrany w stodole krążek podejmuje wszystkie ulubione tematy artysty, opisując proste życie prawdziwie wolnego ducha, który stara się żyć zgodnie z naturą, zwierzętami, ciszą, pogodą, brudem i bezruchem otwartej drogi.

Weaver jest także cenionym poetą, autorem czterech tomów wierszy. Właśnie w tych dwóch rolach wystąpi na Festiwalu Ars Cameralis 2016.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook