Ars Cameralis: Julia Holter

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 40zł - ulgowy
    - 50zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Julia Holter


Kto by pomyślał, że jesień najlepiej witać piosenkami na smyczki i anielski głos!• - takie zdanie pojawiło się w jednej z recenzji ostatniej płyty Julii Holter.  8 listopada artystka wystąpi na Festiwalu Ars Cameralis z jedynym polskim koncertem tego roku!

Julia Holter to amerykańska piosenkarka, multiinstrumentalistka i kompozytorka tworząca alternatywny pop. Współpracowała między innymi z Nite Jewel, Danielem Wohlem, Ducktails czy Lindą Perhacs. Debiutowała nagranym we własnej sypialni albumem „Tragedy” w 2011 roku. Jej kolejne płyty: „Ekstasis” i „Loud City Song” tylko ugruntowały pozycję Holter w świecie alternatywnej piosenki.

Jej ostatni krążek - „Have You In My Wilderness” - ukazał się w ubiegłym roku i okazał się dla artystki mniej więcej tym, czym „Ok Computer” dla Radiohead czy „Nevermind” dla Nirvany.  Płyta przyniosła zachwyt krytyki (większość opiniotwórczych magazynów umieściła te płytę na wysokich miejscach w dorocznych podsumowaniach), a przede wszystkim uwielbienie światowej publiczności.

Trudno się dziwić. Jej muzyka łączy bowiem awangardowe inklinacje z kameralną, konfesyjną piosenką i nieco barokową formą czy aranżami kompozycji. Być może wkrótce, pojawiające się od czasu do czasu porównania Julii Holter do Kate Bush, okażą się wielkim komplementem dla tej drugiej.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook