Festiwal Goldbergowski: Orlando Bass

Festiwal Goldbergowski: Orlando Bass

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Orlando Bass


Orlando BASS urodził się w 1994 roku i od wczesnych lat przejawiał talent muzyczny. Naukę rozpoczął w Konserwatorium w Limoges we Francji, otrzymując dyplom ukończenia klas fortepianu, altówki i klawesynu. Od 2013 roku studiuje kompozycję w Konserwatorium w Paryżu, dodatkowo specjalizując się w grze na fortepianie, improwizacji i akompaniamencie i kończąc z najwyższymi ocenami takie przedmioty jak kontrapunkt z fugą i harmonię.

Orlando komponuje i współpracuje ze współcześnie tworzącymi muzykami, artystami i tancerzami. Jednocześnie występuje jako solista na festiwalach we Francji i Europie (1001 Notes, Concer’thés, Mille Sources, Pontoise Early Music Festival). Koncertował w paryskiej Filharmonii, w Sali Peyela i we francuskim radio.

Obecnie Orlando Bass pisze pracę dyplomową na temat sylwetki Michela Ciry – kompozytora, malarza i grawera, którego utwory z dojrzałego okresu działalności artysty miał okazję wykonywać

Muzyk fascynuje się jazzem, w szczególności improwizacją, aranżacją i kompozycją. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzyki współczesnej, a także otstaniej edycji Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego im. Paoli Bernardi w Bolonii w 2015 roku.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Kościół Świętej Trójcy, Świętej Trójcy 4, Gdańsk

Facebook