Ethno Jazz Festival: Urmuli

Ethno Jazz Festival: Urmuli

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ethno Jazz Festival

Wrocław

30.01.2018 - 24.04.2018

Miłośników Gruzji zapraszamy 18 września na koncert pochodzącego z Tbilisi zespołu Urmuli.
Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu koncertu):
    - 45zł / 50zł - siedzące
    - 30zł / 35zł - stojące

Szczegóły wydarzenia

Zespół Urmuli z Gruzji zagra w Starym Klasztorze!


Koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej przy ul. Purkyniego 1 w ramach znanego cyklu Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze, prezentującego najciekawsze projekty etniczne z całego świata. Podczas imprezy nie zabraknie okazji do spróbowania znakomitych gruzińskich win, które pozwolą nam pełniej wczuć się w atmosferę koncertu i, choć na krótko, przenieść się wprost do Gruzji.

URMULI to kwintet multiinstrumentalistów i wokalistów. Od ponad 20 lat rozsławiają kulturę muzyczną Gruzji, dając co roku wiele koncertów na całym świecie. Zespół ma w swym repertuarze niezwykle różnorodny repertuar, zarówno muzykę instrumentalną jak i polifoniczne pieśni, datowane na czasy średniowiecza. Tradycyjne ludowe melodie aranżowane są przez muzyków z zespołu, z zachowaniem cech i manier typowych dla gruzińskich pieśni wykonywanych solowo z towarzyszeniem tradycyjnych gruzińskich instrumentów jak i pieśni wielogłosowych, których struktura jest zróżnicowana regionalnie.

Dziś muzyka polifoniczna jest jednym z głównych elementów, dzięki któremu Gruzja jest rozpoznawalna na całym świecie. A zespół Urmuli prezentuje całą gamę bogactwa muzyki gruzińskiej, jednej z najstarszych kultur pogranicza Europy i Azji, której nieprzerwane tradycje sięgają tysiące lat wstecz, z uwzględnieniem także współczesności.


Skład zespołu:

  • Nugzar Kavtaradze – śpiew, phanduri, duduk
  • Shalva Abramashvili – śpiew, chuniri
  • David Ratiani – śpiew, chonguri-dabali bani
  • Tamaz Mamaladze – śpiew, phanduri-bani
  • Gela Tabashidze – śpiew, salamuri

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook