Aukso Plays Kilar

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 10zł - ulgowy
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

AUKSO MODERN


AUKSO PLAYS KILAR

3.09.2016, godz. 19:00


  • Beata Bilińska – fortepian
  • Marek Moś – dyrygent

Śląska orkiestra AUKSO, powołana przez grupę absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem, wybitnym skrzypkiem, dyrygentem i kameralistą, od początku swego istnienia miała być motorem dla artystycznych poszukiwań i twórczego rozwoju, wspólnego kreowania sztuki najwyższej jakości. I tak też się stało – w ciągu swej całej kariery zespół wykonał utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych – Kilara, Góreckiego, Lutosławskiego, Pendereckiego czy Bacewicz.

Szczególnie mocna relacja łączy AUKSO z twórcą soundtracku do „Draculi” Coppoli. Los bowiem tak chciał, że pierwszą płytą wydaną po śmierci Wojciecha Kilara z jego muzyką, był album nagrany właśnie przez śląską orkiestrę. Mało tego – zmarły w 2013 roku geniusz czuwał jeszcze nad rejestracją wybranych przez Marka Mosia siedmiu kompozycji. Niestety – nie doczekał premiery albumu i koncertu z wykonaniem zawartego nań materiału. A trudno dziś wyobrazić sobie lepsze interpretacje „Orawy” czy „Ricordanzy” niż te w wersji AUKSO.

- Kiedy pojawiła się szansa realizacji od dawna wymarzonego projektu, poczułem się wyjątkowo podekscytowany. Możliwość uwiecznienia na płycie najważniejszych utworów Wojciecha Kilara była wielkim wyzwaniem. Dokonując wraz z kompozytorem wyboru utworów i spotykając się z nim na sesjach nagraniowych, nie przeczuwałem, że będzie to nasze ostatnie muzyczne przedsięwzięcie. Ciągle nie mogę w to uwierzyć – wyznaje Marek Moś.


Program

Wojciech Kilar: Ricordanza, Orawa, II Koncert na fortepian i orkiestrę, Preludium chorałowe

Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento F-dur KV 138

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy

Facebook