Reich4Kids

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 10zł - Normalny

Szczegóły wydarzenia

AUKSO4KIDS


REICH4KIDS

24.09.2016, godz. 11:00


Marek Moś i jego orkiestra inwestują w przyszłość – i dlatego powołali do życia cykl „AUKSO4KIDS” adresowany do najmłodszych słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat. Chcą w ten sposób przekonać do muzyki współczesnej, uznawanej powszechnie za trudną i ambitną, tych, którzy za kilka lub kilkanaście lat będą stanowić publiczność filharmonii i innych sal koncertowych.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu w tym sezonie koncertowym odbędzie się pod hasłem „Reich4Kids”. Śląska orkiestra spróbuje bowiem przybliżyć dzieciom kompozycje amerykańskiego mistrza minimal music, które miały ogromny wpływ na współczesną popkulturę, choćby różne odmiany muzyki elektronicznej, od techno do ambientu.

Muzyka Steve'a Reicha wyprzedziła bowiem wszystkie te eksperymenty, które stały się fundamentem tego, co obecnie słuchamy w radiu, internecie, klubach czy na festiwalach. To hipnotyczne kompozycje skoncentrowane wokół powtarzalnych fraz, podszyte miarowym, podskórnym rytmem i tworzące wręcz psychodeliczny nastrój. Idealnym tego przykładem jest utwór „Different Trains”.

Dzieła Reicha stały się inspiracją dla muzyków różnych pokoleń. Pionier wykorzystywania w muzyce taśm z nagraniami otoczenia wpłynął na takich twórców jak Brian Eno, Peter Gabriel, David Bowie czy Radiohead. A w ostatnich latach zainspirował całe pokolenie didżejów i producentów muzyki klubowej we wszelkich jej odmianach.

Prowadzenie warsztatów: Lidia Kućmierz

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy

Facebook