Marcin Masecki

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 20zł - Normalny
    - 10zł - Ulgowy

Szczegóły wydarzenia

NEXT WAVE


MARCIN MASECKI

8.10.2016, godz. 19:00


Jest jednym z tych talentów, które objawiły się na nowej fali muzyki improwizowanej, która pojawiła się na warszawskiej scenie muzycznej skupionej wokół niezależnej wytwórni Lado ABC. Dlatego nie przebiera w dźwiękach, współpracując zarówno z jazzowym Pink Freudem, rockową rodziną Waglewskich czy hip-hopowym Afrokolektywem. We własnej twórczości skupia się jednak na dwóch nurtach – jazzie i klasyce – podchodząc do nich w innowacyjny sposób.

Jako posiadający akademickie wykształcenie pianista zaczął od Bacha – jak w piosence Wodeckiego – nagrywając z własnej inicjatywy album „Die Kunst Der Fuge”. Potem postanowił skonfrontować się z rodzimą tradycją, śmiało poddając eksperymentalnym zabiegom „Polonezy”. Oba wydawnictwa okrzyknięto arcydziełami, stawiając ich autora w rzędzie najważniejszych dekonstruktorów klasyki. W końcu przyszedł czas na „Beethovena – ostatnie sonaty fortepianowe”.

Marcin Masecki nagrał tę płytę z... zatyczkami w uszach i w wygłuszających słuchawkach, chcąc przez to zachować taką samą wrażliwość, jaką miał kompozytor, który był już w trakcie tworzenia sonat głuchy. Mało tego – Polak zagrał na małym, zaledwie sześciooktawowym fortepianie, dalekim od ideału Steinwaya. W efekcie powstały szalenie ekspresyjne i rozedrgane interpretacje, nadające dziełu Beethovena zupełnie nowe życie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy

Facebook