Małe Instrumenty

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 20zł - Normalny
    - 10zł - Ulgowy

Szczegóły wydarzenia

NEXT WAVE


MAŁE INSTRUMENTY

12.11.2016, godz. 19:00


Zanim zaczną grać, rozkładają wszystkie instrumenty na scenie. Organki, trąbki, bębenki, cymbałki, piszczałki, a nawet jakieś zabawki: grzechotki, kaczuszki, katarynki. Widzowie początkowo uśmiechają się z niedowierzaniem, ale kiedy wszystkie te dziwaczne przedmioty zaczynają wydawać z siebie dźwięki, układają się z nich fantazyjne symfonie, ujmujące swym niekonwencjonalnym brzmieniem i bajkową melodyką.

Tak gra ceniony zespół Małe Instrumenty, który założył dokładnie dekadę temu Paweł Romańczuk. Zebrawszy grupę podobnych mu wielbicieli egzotycznych dźwięków, dał się szybko poznać jako utalentowany kompozytor, tworzący abstrakcyjne soundtracki. Taki był pierwszy album formacji – „Antonisz” – zawierający muzykę do filmów polskiego mistrza awangardowych animacji, ale również liczne słuchowiska i audobooki zrealizowane przez formację.

Druga płyta Małych Instrumentów była poważniejszym wyzwaniem – zespół wziął bowiem na warsztat... kompozycje Fryderyka Chopina. Wykonując je na dwudziestu zabawkowych pianinkach,  wydobył z nich zupełnie niespodziewane emocje i nastroje, które w oczywisty sposób wyjątkowo bliskie są dzieciom. Płycie towarzyszy również książka - pierwsza na świecie prezentacja historii zabawkowego pianinka, będąca też niezobowiązującym przewodnikiem po eksperymentach w muzyce współczesnej z jego wykorzystaniem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy

Facebook