Lutosławski Piano Duo

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 20zł - Normalny
    - 10zł - Ulgowy

Szczegóły wydarzenia

NEXT WAVE


LUTOSŁAWSKI PIANO DUO feat. JOANNA DUDA & MISHA KOZŁOWSKI

10.12.2016, godz. 19:00


Julius Eastman zmarł jako bezdomny narkoman w jednym ze szpitali w Buffalo. W prasie nie ukazała się nawet żadna notka o jego śmierci. Dopiero wiele lat później dowiedzieliśmy się, że straciliśmy jednego z najbardziej oryginalnych kompozytorów minimal music, który nie dość, że jako pierwszy próbował ją kojarzyć z popem, to również nasycał radykalnymi treściami, tworząc takie utwory jak „Evil Nigger” czy „Gay Guerilla”.

Wyobcowanie i odrzucenie była również udziałem Tomasza Sikorskiego. Nie przypadkowo jego utwory noszą takie tytuły jak „Samotność dźwięków” czy „Choroba na śmierć”. To on jako pierwszy kompozytor w Polsce tworzył ponad pół wieku temu własną wersję minimal music. Eksperymentował również z elektroniką, realizując abstrakcyjne preparacje z wykorzystaniem taśmy magnetofonowej. I jego dzieła odkryto dopiero wiele lat po śmierci.

Twórczość tych obu wizjonerów skojarzył na jednej płycie projekt Lutosławski Piano Duo, w skład którego wchodzą Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik z cenionej formacji Kwadrofonik. Podczas wykonania wybranych kompozycji Eastmanna wsparła ich druga para pianistów – Joanna Duda i Misha Kozłowski. W efekcie ten fortepianowy kwartet pokazał na albumie „Unchained”, że polska i amerykańska minimal music mają ze sobą wiele wspólnego.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy

Facebook