We Draw A

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 20zł - Normalny
    - 10zł - Ulgowy

Szczegóły wydarzenia

POLISH SOUNDS


WE DRAW A

17.12.2016, godz. 19:00


EDM to skrót od terminu „Electronic Dance Music”. Używa się go dosyć niefortunnie na określenie kiczowatych nagrań tworzonych przez gwiazdy wielkich imprez tanecznych w USA w rodzaju Skrillexa, Aviciiego czy Davida Guetty. Koneserzy nowej elektroniki traktują ten gatunek z pogardą – a niesłusznie, bo okazuje się, że można w nim znaleźć takie brzmienia, które posłużą do stworzenia nie przerysowanej, ale stylowej muzyki.

Dowiódł tego... polski duet We Draw A. Tworzą go dwaj artyści znani z innych zespołów – Radek Krzyżanowski z tria Kamp! oraz Piotr Lewandowski z nieistniejącej już grupy Indigo Tree. Połączenie doświadczeń w tworzeniu nowoczesnego electro-popu z wokalnymi wpływami alternatywnego folku zaowocowały w tym przypadku stworzeniem efektownych piosenek, które zaskakują monumentalnym brzmieniem i hipnotyczną rytmiką.

Na dwóch płytach wydanych przez duet – „Moments” i „Ghost” – nie brak bowiem elementów typowo klubowych estetyk – techno, trance’u, no i wspomnianego EDM. Wszystko to sprawia, że nagrania We Draw A uwodzą eterycznym śpiewem Piotra Lewandowskiego, ale również porywają do ekstatycznego tańca galopującą rytmiką, przestrzenną elektroniką i euforycznym nastrojem. Trochę to przypomina dokonania Underworld – ale ma bardziej współczesny i rozbuchany ton.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy

Facebook