Poznański Chór Chłopięcy - Koncert Bożonarodzeniowy

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 60zł, 50zł

Szczegóły wydarzenia

Koncert Bożonarodzeniowy


Poznański Chór Chłopięcy


18 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Przepiękne aranżacje, śliczne brzmienie głosów – warto przyjść w grudniowy wieczór do andrychowskiego MDK. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza.


Poznański Chór Chłopięcy

Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski (1924 – 1995) wybitny dyrygent i pedagog, autorytet w dziedzinie chóralistyki, twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Jego Poznański Chór Chłopięcy koncertował ponad 2200 razy w wielu krajach na 4 kontynentach. Brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych, występował m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein. Zespół zarejestrował wiele płyt, dokonał światowych prawykonań znaczących dzieł kompozytorów współczesnych.

W latach 1992 – 2003 chór działał w ramach stowarzyszenia Poznański Chór Chłopięcy „Polskie Słowiki” pod kierownictwem Wojciecha A. Kroloppa. Chór znany był publiczności w wielu krajach świata.

Dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski – kompozytor i dyrygent. Współtwórcą nowej instytucji od podstaw był Marcin Poprawski – wicedyrektor ds. organizacyjnych, którego pracę kontynuuje Joanna Theuss. „Team” entuzjastów kieruje zespołem w którym pracują wspaniałe, utalentowane dzieci – najmłodsi profesjonalni muzycy w Poznaniu. Zespół współpracuje z Poznańską Szkołą Chóralną Jerzego Kurczewskiego, w której kształcą się członkowie chóru.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • MDK, Szewska 7, Andrychów

Facebook