Drum Fest: Vibes Beyond Super Trio

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 10zł - ulgowy
    - 15zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

VIBES BEYOND TRIO


Muzyka tej nowo uformowanej grupy charakteryzuje się nietuzinkowymi kompozycjami Neffego, który swoje umiejętności rozwijał już przy okazji swoich pierwszych projektów, a także żywo ukazuje jego własny styl łączący awangardowe brzmienie z mocno osadzonym groovem. Muzyka przekraczająca granice, jednak ściśle zakorzeniona w nurcie jazzu. Vibes Beyond jest swego rodzaju samooceną oraz podsumowaniem rozległego doświadczenia Rolanda Neffego w świecie jazzu oraz muzyki współczesnej. Podczas gdy wielu muzyków wskazuje na ich artystyczną wirtuozerię, odsuwając na bok niedocenionych kontrabasisty, Petera Herberta, oraz perkusisty, Reinhardta Winklera, Vibes Beyond udowadnia, że jest jednością, finezyjnym triem wgłębiającym się w złożone melodie.


Roland Neffe: wibrafon, marimba

Muzyk od wielu lat grajacy jazz. Jest leaderem wielu projektów muzycznych, między innymi Vibes Beyond, Wood &Steel Trio, Trio Godard-Minafra-Neffe. Jego kolejną fascynacją jest muzyka współczesna z nurtu kompozycji europejskich. Muzyk dotychczas współpracował miedzy innymi z Michelem Godardem, Rickiem Margitzem, Natem Townsley'em, Billem Elgartem, Nilsem Wogramem, Kronos Quartet, Frankiem Möbusem, Christianem Lilingerem. Studiował wibrafon jazzowy z Garym Burtonem na Berklee College w Bostonie oraz Davidem Friedmanem na Hochschule der Künste w Berlinie. Obecnie jest nauczycielem wibrafonu jazzowego na wydziale jazzowym Hochschule für Musik Nümberg.


Peter Herbert: kontrabas

Peter od 2003 mieszka w Paryżu oraz Wiedniu, ma także bardzo napięty grafik wypełniony około 100 koncertami rocznie granymi na całym niemal świecie. Uczył się klasycznej gry na pianinie oraz kontrabasie. Jako muzyk jazzowy współpracował z wieloma artystami oraz grupami muzycznymi. między innymi – John Abercrombie/Marc Copland Quartet, " The Horse", Art Farmer i Woody Shaw. Można go usłyszeć na ponad 120 nagraniach. Studiował na Berklee College of Music w Bostonie oraz na College for Music w Graz kończąc obie uczelnie z wyróżnieniem. Obecnie jest nauczycielem kompozycji oraz kontrabasu na Anton Bruckner Universität w Linz.


Reinhardt Winkler: perkusja

Reinhardt studiował na wydziale jazzu na Drum – Tech w Londynie wraz z Billem Cobhamem oraz w Graz. Mieszka obecnie niedaleko Wiednia będąc najczęściej występującym austriackim perkusistą jazzowym. Występuje między innymi z Wolfgangiem Puschnigiem wAlpine Aspects czy Fulsome z Jamaaladeenem Tucumom. Współpracuje z Stevem Swallowem, Rebekką Bakken, Raoulem de Sousa, oraz wieloma innymi artystami. Obecnie jest nauczycielem perkusji w Graz na Kunstunivesität

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Państwowa Szkoła Muzyczna, Strzelców Bytomskich 18, Opole

Facebook