Avant Art Festival: Ueno Masaaki, Group A, Kyoka, Zamilska, Aoki Takamasa

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Teatr Roma, Warszawa

18.01.2018 - 18.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - w przedsprzedaży
    - 30zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Avant Art Festival


Group A: Tommy Tokyo & Sayaka Botanic [JP]

Młody, bazujący w Berlinie, japoński projekt performatywny tworzący przemysłową muzykę ekstremistyczną. Fascynację klasycznym, brytyjskim industrial pokroju Throbbing Gristle czy Cabaret Voltaire przekuwają w formułę nasyconą nastrojem rodzimych horrorów, konsekwentnie realizując dźwiękowo-wizualną taktykę szoku i transgresji. Syntezatory, taśmy, skrzypce i automat perkusyjny: minimum środków = maksimum ekspresji.


Ueno Masaaki [JP]

/raster-noton/ Budowany z niezwykłą dokładnością, surowy i gęsty koncentrat techno/glitch/IDM. Repetetywne z pozoru konstrukcje przy bliższym poznaniu ujawniają ambicje polirytmiczne, z każdym przesunięciem faktury wywołując strukturalną reakcję łańcuchową. Synergia metalurgicznej precyzji i wyrażanej otwarcie inspiracji zjawiskami przyrody.


Kyoka [JP]

/raster-noton/ Delikatny, a zaskakująco surowy i chwilami karkołomny mariaż połamanych rytmów, dyskretnych glitchów, wpływów dub i syntezatorowego zgrzytu. Kompozycje tyleż taneczne, ile zaskakujące i nieprzewidywalne. Z wdziękiem skomponowany chaos, dancing zepsutych maszyn.


Aoki Takamasa [JP]

/raster-noton/ Struktury o charakterze organicznym, silnie nasycone wpływem technoidalnego dub, electro i IDM. Znany ze współpracy choćby z Ryuichim Sakamoto artysta buduje regularne, designersko eleganckie kompozycje, których medytacyjne zabarwienie jedynie wzmaga ich walor taneczny. Futurystyczne wycieczki w maszynowy groove.


Zamilska [PL]

Spełniona nadzieja polskiego techno: kompozytorka i producentka gęstej, bojowej elektroniki, nadającej się tak do użytku wewnętrznego, jak i na parkiet. Wpływy industrial, noise i nowoczesnej world music, przefiltrowane przez odrębną, własną wrażliwość artystki, budują konstrukcje tak precyzyjne, jak emocjonalne, tchnące życie w świadomą robotykę.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Dworzec Świebodzki, Plac Orląt Lwowskich, Wrocław

Facebook