Avant Art Festival: 2g, Buffalo Daughter, Ikue Mori

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży
    - 25zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Avant Art Festival

2g [PL]

Plądro/elektro/akustyczne eskapady w poszukiwaniu nowych płaszczyzn dźwiękowych. Pozornie proste, wymykające się jednoznacznej klasyfikacji, transowe kompozycje przy bliższej lekturze ujawniają procesualną złożoność i konstrukcyjny rygor, nie tracąc przy tym przestrzenności i świeżości. Jak to określają członkowie grupy: post-bass hypnotic dim-light atmosphere.


Buffalo Daughter [JP]

Powstały w 1993 japoński tercet, który w swojej kolorowej, eklektycznej formule wykorzystuje inspiracje gatunkami pozornie od siebie odległymi, takimi jak krautrock, techno-pop, shoegaze i postrock. Uważani za pionierów Shibuya-kei, koncertowali z tak różnorodnymi artystami jak Beastie Boys, Blonde Redhead, Aphex Twin czy Arto Lindsay. Struktura, której zwartości i lekkości służy postmodernistyczna synestezja.


Ikue Mori [JP]

Japońska perkusistka, perkusjonalistka i graficzka, aktywna od końca lat 70. Punkrockowa dekonstrukcja rocka pchnęła ją w 1977 do Nowego Jorku w ramiona nowojorskiej awangardy: wraz z Arto Lindsayem i Timem Wrightem współtworzyła projekt DNA. Formalny, dźwiękowy radykalizm towarzyszy jej od tamtej pory, poprzez jej współpracę z eksperymentatorami takimi jak Fred Frith, John Zorn, Evan Parker czy Maja S.K. Ratkje. Swoją twórczość określa mianem osobistego hałasu (noise), ścieżek dźwiękowych do filmów, które nigdy nie powstały.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Dworzec Świebodzki, Plac Orląt Lwowskich, Wrocław

Facebook