PalmJazz Festival: Erik Truffaz Quartet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 60zł

Szczegóły wydarzenia

Erik Truffaz Quartet


Erik Truffaz to słynny francuski trębacz, urodzony w 1960 roku w Szwajcarii. Naukę gry rozpoczął, gdy miał zaledwie 6 lat, a od 8. roku życia zaczął publiczne występy. Gra na trąbce, ale studiował również grę na fortepianie. Od początku artystycznej działalności wykazywał rozległe zainteresowania muzyczne. 

Obejmowały one swym zasięgiem różnorodne klimaty – od muzyki tanecznej, aż po połączenie funky i jazzu. Ta różnorodność staje się znakiem firmowym Truffaza. Z czasem do początkowych muzycznych fascynacji doszły nowe i teraz muzyka kierowanej przez niego grupy stanowi ciekawą kombinację jazzu, rocka, rapu i drum'n'bassu, a nawet popu. Artyści odważnie, ale udanie eksperymentują i bawią się konwencją.

W muzyce Erik Truffaz Quartet można wyróżnić trzy charakterystyczne elementy – kolektyw, dźwięk i dynamikę grupy. W tym zgranym kolektywie muzycy mają jednak przestrzeń do swobodnej improwizacji. Dyskografia zespołu obejmuje 17 płyt. Utrwalona na nich muzyka pokazuje, jak zmieniały się muzyczne zainteresowania grupy. Największy rozgłos przyniósł Erik Truffaz Quartet  album „Out of a Dream”, wydany w 1997 roku. Było to wydarzenie muzyczne tak wysokiej rangi, że album zdecydowała się wydać legendarna wytwórnia płytowa Blue Note. Była to pierwsza w historii płyta francuskiego zespołu, wydana przez to wydawnictwo. Sam album powstał dzięki inspiracji Habiba Anchoura. Wspólna praca zaowocowała właśnie „Out of a Dream” i od tego albumu zaczęła się prawdziwa przygoda zespołu przez sceny i estrady koncertowe świata.


Zespół wystąpi w składzie:
Eric Truffaz – trąbka
Marcello Giuliani – bas
Arthur Hnatek – perkusja
Benoit Corboz - klawisze

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • CK Jazovia, Rynek 10, Gliwice

Facebook