Gala Noworoczna: "Jezioro Łabędzie" - Narodowy Balet Lwowski

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Drum Fest

22.10.2017 - 28.10.2017

Drum Fest: Ludwig Albert - recital marimbowy

Państwowa Szkoła Muzyczna, Opole

22.10.2017

Ceny biletów:
    - 80zł 70zł

Szczegóły wydarzenia

GALA NOWOROCZNA: Balet „Jezioro łabędzie”


IMPERIAL LVIV BALLET – SOLIŚCI NARODOWEGO BALETU LWOWSKIEGO


Arcydzieło baletu klasycznego, taneczna opowieść o miłości – „Jezioro łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w znakomitym wykonaniu. Na andrychowskiej scenie wystąpią SOLIŚCI NARODOWEGO BALETU LWOWSKIEGO: IMPERIAL LVIV BALLET – to gwarancja widowiska na najwyższym światowym poziomie artystycznym.

„Jezioro łabędzie” to z pewnością fenomen w historii baletu. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Ta niezwykła historia opowiada o prawdach uniwersalnych: walce dobra ze złem, ludzkich namiętnościach, zdradzie, bólu i potędze miłości. Akcja tego najbardziej niezwykłego baletu jest nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

Czajkowski napisał „Jezioro łabędzie” w latach 1875/76 na zamówienie moskiewskiego Teatru Wielkiego do libretta dramaturga W. Begiczewa i baletmistrza W. Gelcera. Premiera odbyła się 20 lutego 1877 r. w Moskwie. Muzyka Czajkowskiego do tego baletu urzeka pięknem i subtelnością melodyki składającej się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny.


Choreografia – Marius Petipa, Pavlo Stalinsky
Baletmistrzowie inscenizacji – Victor Szczyrbakow
Artyści inscenizacji – artysta ludowy Ukrainy Jarosław Bryń
Reżyseria obrazu cyfrowego – Sergey Garmash
Kostiumy – Joanna Malecka
Libretto – Sergey Kachura

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • MDK, Szewska 7, Andrychów

Facebook