40-lecie zespołu SETA

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Farben Lehre Akustycznie

Klub Pod Palmą, Rzeszów

20.10.2017

Bal Spectacle De Paris - Paryż Nocą

Impreza odwołana!

Centrum Kultury, Łomża

20.10.2017

Ceny biletów:
    - 50zł, 40zł, 30zł

Szczegóły wydarzenia

Koncert urodzinowy zespołu Seta


Miłośników klimatów Krainy Łagodności zapraszamy 21 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert z okazji 40. urodzin wrocławskiego zespołu Seta! Wśród gości Jubilatów pojawia się: Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, grupa Pomianowie i zespół Fart.

Zespół SETA powstał we Wrocławiu w 1976 roku. Jesienią tego samego roku zadebiutował na scenie Środowiskowego Przeglądu Piosenki Turystycznej we wrocławskim "Pałacyku". Debiut był bardzo udany, a zespół wygrał przegląd. 40 lat po tamtym wydarzeniu Seta zagra swój koncert urodzinowy w rodzinnym mieście. Zespołowy towarzyszyć będą Przyjaciele z różnych zakątków Krainy Łagodności i odległych często miejsc na mapie.

Seta ma w swoim dorobku wiele przebojów, które na stałe zagościły na turystycznych szlakach, w śpiewnikach i przy ogniskach. Najbardziej znane piosenki Sety to: "Beskid", “Przerwa w podróży", “Ballada o św. Mikołaju", "Październik", "Wody tatrzańskie", "Modlitwa wędrownego grajka", "Tęsknica". Duża część repertuaru to piosenki Andrzeja Wierzbickiego, który przez kilka lat był członkiem Sety. W tym czasie jego piosenki zyskały popularność i charakterystyczne aranżacje. Autorami setowych piosenek są również Andrzej Mróz i Stanisław Gola, którzy założyli zespół.

Kilka piosenek zjawiło się w Secie z kimś, kto zagościł w zespole na pewien czas, a odchodząc pozostawiał piosenki w dobrych rękach. Do tych należą "Pamiątka ze spływu” i „Jesienna dziewczyna”. „Zgubione marzenia” Wojciecha Jarocińskiego i „Niezapominajka” Krzysztofa Szczuckiego to piosenki, z którymi Seta zaprzyjaźniła się przez lata, a autorzy nie mają nic przeciwko tej przyjaźni. W koncercie urodzinowym, oprócz jubilata, wystąpią: Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, grupa Pomianowie i zespół Fart. Każdy z wykonawców związany jest z Setą przyjacielsko, twórczo lub towarzysko. U wszystkich bez problemu można doszukać się wrocławskich akcentów na drodze prywatnej i artystycznej. Zestaw urodzinowych Gości gwarantuje noc pełną najpiękniejszych piosenek, a przez jubileuszowy wieczór przeprowadzi nas Andrzej Mróz.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook