Ars Cameralis: Sturle Dagsland

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Farben Lehre Akustycznie

Klub Pod Palmą, Rzeszów

20.10.2017

Bal Spectacle De Paris - Paryż Nocą

Impreza odwołana!

Centrum Kultury, Łomża

20.10.2017

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

STURLE DAGSLAND


„Rzadko kiedy natrafia się na piosenki, które brzmią tak inaczej, tak wyjątkowo, a zarazem tak pociągająco. W pewnym momencie dotarło do mnie, że takie brzmienia można usłyszeć w klubach dla kosmitów”. (anewbandaday.com)

Jeśli w kulturze wyczerpanych pomysłów, retromanii i remiksu można jeszcze wskazać na muzykę zupełnie wyjątkową i świeżą, będzie to bez wątpienia Sturle Dagsland. Dwudziestoczteroletni Norweg wraz ze swoim bratem Sjurem zabiera widzów w świat, dla którego próżno szukać porównań. W muzyce Dagslanda tli się atmosfera zbliżającej się apokalipsy, a zwierzęca dzikość i nieprzewidywalność, podkreślana przez brak wyrazistej struktury utworów, wchodzi w symbiozę z mrocznym mistycyzmem.

Choć Sturle Dagsland gra od 2011 roku, nie dorobił się jeszcze żadnego oficjalnego wydawnictwa płytowego, a w sieci można usłyszeć zaledwie cztery jego utwory. Pomimo tego stał się fenomenem festiwali muzycznych w Europie i Ameryce Północnej. Zagrał m.in. podczas Tallin Music Week, Canadian Music Week czy Oslo Jazzfestival. Jego występom bliżej do literackiego performance’u niż tradycyjnego koncertu. Każdy z nich jest unikatowym wydarzeniem „nie z tej planety” (jak często określają je krytycy), które nikogo nie pozostawi obojętnym.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12, Katowice

Facebook