V Festiwal Poświęcony Twórczości Edwarda Stachury "Stachura"

V Festiwal Poświęcony Twórczości Edwarda Stachury "Stachura"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Hungarian State Folk Ballet - Węgierski Państwowy Zespół Ludowy

Sala Filharmonii Świętokrzyskiej, Kielce

19.10.2017

Pejzaż bez Ciebie: Kalina Jędrusik

Sprzedaż zakończona!

CKK Jordanki, Toruń

19.10.2017

Ceny biletów:
  - 20zł - ulgowy (uczniowie, studenci)
  - 30zł - normalny
  - 20zł - grupowy (dla minimum 5 osób)

Szczegóły wydarzenia

V FESTIWAL POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI EDWARDA STACHURY


oraz


V. WARSZTAT POEZJI CZYNNEJ IM. EDWARDA STACHURY „POD WIELKIM DACHEM NIEBA”


SMOLNIK – RZESZÓW – TORUŃFenomen twórczości Edwarda Stachury i jego artystyczna koncepcja „poezji czynnej” jest znakomitą ideą kształtowania scenicznej wrażliwości i umiejętności warsztatowych młodego pokolenia wykonawców piosenki artystycznej. Odbyły się już cztery edycje Festiwalu poświęconego twórczości Edwarda Stachury i cztery cykle warsztatowe, które zaowocowały spektaklami „Fabula Rasa” (2012), „Powiada Sted” (2013), „Święte wędrowanie” (2014), „Pieśni i milczenie” (2015).

V. Warsztat Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury zaplanowany został w dniach 23 do 26 listopada 2015 roku, a jego finałem będzie cykl koncertów pod tytułem: „POD WIELKIM DACHEM NIEBA”

Głównym motywem tegorocznej edycji warsztatów, z jednej strony podsumowanie dotychczasowych edycji oraz umiędzynarodowienie tego projektu artystycznego - część wcześniej skomponowanych i wykonywanych piosenek będzie przetłumaczona na inne języki, a wykonają je młodzi artyści z różnych krajów, oczywiście w swoich językach, część utworów, jak w poprzednich edycjach, będzie skomponowana przez Romana Kołakowskiego specjalnie na tegoroczną edycję warsztatów i festiwalu. W sumie podczas koncertów zaprezentowanych zostanie 12 do 14 piosenek.

Do uczestnictwa w warsztatach zaproszeni zostają – jak co roku – utalentowani młodzi artyści z całej Polski, tym razem tylko amatorzy oraz młodzi, z większym doświadczeniem scenicznym, artyści zagraniczni - ze Wschodu i Zachodu.


Zajęcia będą prowadzić:

 • Roman Kołakowski – interpretacja sceniczna
 • Adam Skrzypek – interpretacja muzyczna
 • Magdalena Śniadecka – technika wokalna

GOŚCIE SPECJALNI KONCERTÓW:

Wolna Grupa Bukowina - polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.


Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:

 • Grażyna Kulawik - śpiew,
 • Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
 • Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
 • Wojciech Maziakowski - gitara basowa
 • Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne
 • Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna


Kierownictwo artystyczne: ROMAN KOŁAKOWSKI

Kierownictwo muzyczne: ADAM SKRZYPEK

Konsultacje wokalne : MAGDALENA ŚNIADECKA

Muzycy: MACIEJ MAZUREK – gitary

MARCIN LUTROSIŃSKI – klawisze

ADAM SKRZYPEK – kontrabas

SEBASTIAN SKRZYPEK – perkusja

Wizualizacje: PIOTR MARCIN STAPIŃSKI

Goście Festiwalu i warsztatów: WOLNA GRUPA BUKOWINA

CO NAJMNIEJ CZTERECH MŁODYCH ARTYSTÓW ZAGRANICZNYCH

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • CKK Jordanki, Aleja Solidarności 3, Toruń

Facebook