Mistrzowie Muzycznych Krajobrazów: Krzysztof Jakowicz

Mistrzowie Muzycznych Krajobrazów: Krzysztof Jakowicz

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 50zł, 25zł, 20zł

Szczegóły wydarzenia

Mistrzowie muzycznych krajobrazów


Vivaldi/Morricone. Koncert Krzysztofa Jakowicza z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej


Zapraszamy na niecodzienną, muzyczną ucztę w wykonaniu wybitnego wirtuoza skrzypiec – Krzysztofa Jakowicza. Artyście towarzyszy Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod kierownictwem artystycznym Jana Lewtaka.

W tym wyjątkowym koncercie obok pereł muzyki barokowej zabrzmią przeboje Ennio Morricone. To niepowtarzalna okazja wysłuchania słynnych „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego, słynne tematy z takich filmów jak „Misja”, „Dawno temu w Ameryce”, „Wydarzyło się kiedyś na Dzikim Zachodzie” czy „Zawodowiec”. W partiach solowych swe umiejętności zaprezentują utalentowani soliści: Magdalena Schabowska (sopran), Joanna Monachowicz (obój), Krzysztof Bednarczyk (trąbka) i Maria Lewicka (flet).

Krzysztof Jakowicz – występował z recitalami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Izraelu oraz jako solista i z takimi orkiestrami jak: English Chamber Orchestra, Filharmonia Izraelska, Wiener Symphoniker, Bamberger Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, ORTF z Wiednia, Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, WDR z Kolonii, Orchestra National de France. Występował na wielu festiwalach muzycznych takich jak: Festiwal Dwóch Światów w Spoleto, Berliner Festspiele, Warszawska Jesień, w festiwalach w Edynburgu, Londynie i Bregenz, a także Festival De Paris, Festival Vlaanderen, Wiener Festwochen.

Jest laureatem nagród Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych pierwszego i drugiego stopnia za upowszechnianie kultury polskiej poza granicami kraju. Otrzymał również nagrodę Związku Kompozytorów Polskich za wielokrotne wykonania polskiej muzyki współczesnej. W 1986 roku za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora na festiwalu "Warszawska Jesień" (Łańcuch II - Witolda Lutosławskiego) otrzymał statuetkę Orfeusza, a w 1989 roku za płytę z tym utworem, został uhonorowany nagrodą krytyków francuskich Diapason d'Or. W 1995 roku z okazji 50-lecia Organizacji Narodów Zjednoczonych wystąpił na uroczystym koncercie w Paryżu z I Koncertem Karola Szymanowskiego. W 1997 otrzymał za nagranie Partity Witolda Lutosławskiego nagrodę fonograficzną Fryderyk '96. Odznaczony został również Złotym Krzyżem Zasługi.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook