XX lecie Skampararas: Podwórkowi Chuligani, Zbeer, Psy Wojny

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

King Crimson - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

18.06.2018

Killswitch Engage

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Klub Proxima, Warszawa

19.06.2018

Ceny biletów:
    - 39 zł - przedsprzedaż

Szczegóły wydarzenia

XX-lecie Skampararas


Koncert jubileuszowy z okazji XX-lecia zespołu SKAMPARARAS w Twinpigs

Skampararas to marka znana już na polskiej scenie ska. Grupa zadebiutowała w 2000 roku, doskonale przyjętym, albumem „Jedność i zwycięstwo”, który do dzisiaj cieszy się sporym zainteresowaniem fanów muzyki ska. Grupa zaprezentowała na nim dynamiczny materiał, w którym ska dominowało nad pojawiającymi się niekiedy rytmami punkowymi. Dwa lata później zespół zarejestrował kolejny materiał na płytę. Krążek o tytule „Bawcie się” wydany został w Czechach, a następnie w Polsce przez wytwórnię Jimmy Jazz Records. Albumem tym Skamapararas potwierdzili swoje aspiracje do bycia jedną z czołowych formacji ska w kraju. Koncertując w Polsce i zagranicą, przechodząc po drodze kolejne zmiany składu, w końcu roku 2007 zespół wszedł do studia aby nagrać nowe kompozycje. Efektem sesji w studio Spaart w Boguchwale jest materiał „Street Ska” stanowiący zawartość nowego albumy grupy.

Także tym razem zespół skupia się na jamajskim brzmieniu porywając słuchaczy do tańca przy dynamicznych, przebojowych kompozycjach utrzymanych w stylistyce współczesnego ska, jak i bardziej stonowanych – nie mniej miłych dla ucha – utworach utrzymanych w stylu rocksteady.

W roku jubileuszowym XX lecia zespołu Skampararas przygotował płytę „ XX” na której umieszczone zostaną najlepsze utwory ponownie nagrane w studiu z trzech dotychczasowych wydanych albumów oraz nowego pt” United” którego premiera odbędzie się na jesień tego roku.

Na płycie „XX” 1. Nie robić nic 2. Jesteśmy 3.Pech 4.Krzycze 5. Street Ska 6. Naturalny Dzwięk 7.Setki dwie 8. Izabella 9. Ała 10. Szlachcianki 11. Powrót do korzeni 12. Skampararas

Gościnnie w studiu nagrała wokal pierwsza wokalistka Skampararas Andzelika Karolewska wraz z Markiem Buchalikiem.

Zagrają również:

- Podwórkowi Chuligani

- Bulbulators

- Zbeer

- Psy Wojny

- Skadyktator

- Turbojanusz

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • WESTERNOWY PARK ROZRYWKI TWINPIGS., Katowicka 24, Żory

Facebook