Katowice Music Colours Festival

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bryan Ferry

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Dolina Charlotty, Słupsk

20.07.2018

Iron Maiden

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

TAURON Arena Kraków, Kraków

27.07.2018

Ceny biletów (przedsprzedaż / od 1.10 /w dniu imprezy):
    - 60 zł / 65 zł / 70 zł - 1.kat
    - 50 zł / 55 zł / 70 zł - 2.kat

Szczegóły wydarzenia

Katowice Music Colours Festival


Katowice Music Colours Festival – to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie stolicy Górnego Śląska i Miasta Muzyki UNESCO. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 14 października. Gwiazdą imprezy będzie znakomity amerykański gitarzysta Eric Gales, często porównywany przez dziennikarzy i fanów do Jimiego Hendrixa. Na scenie sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego wystąpią również: supergrupa P.A.R.K oraz kwartet śląskiego gitarzysty jazzowego Stanisława Sroki.

Eric Gales przyjedzie do Katowic w ramach europejskiego tournée promującego wydany w tym roku album „Middle of The Road”.  To 18 produkcja w jego dyskografii (nie licząc gościnnych sesji i płyt z gatunku „tribute”, na których chętnie się udziela). Byłaby ona zapewne jeszcze bogatsza, gdyby nie problemy osobiste, jakie dopadły Galesa po sukcesach odniesionych w latach dziewięćdziesiątych.

Na długiej liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Joe Bonamassa, Albert King oraz B.B.King. Jednak najczęściej Gales porównywany jest do Jimiego Hendrixa. Z pewnością ma na to wpływ jego niebanalny sposób gry na gitarze - lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków. Eric Gales to zdolny kompozytor, ale na koncertach chętnie sięga również po cudze utwory, które zapisały się złotymi nutami w historii rocka.

Ciekawie zapowiada się koncert formacji P.A.R.K. Jej nazwa pochodzi od pierwszych liter nazwisk tworzących ją muzyków: Piotrowski, Apostolis, Rusek, Kapołka. To śmietanka śląskiego bluesa, jazzu i rocka. Artyści z najwyższej półki: Jerzy Piotrowski i Apostolis Anthimos – 2/3 legendarnego SBB, Andrzej Rusek – jeden z najlepszych polskich basistów (w latach 90 również grał w SBB, współpracował między innymi z Tomaszem Stańko, Irkiem Dudkiem i Martyną Jakubowicz), Grzegorz Kapołka – świetny gitarzysta z przebogatą dyskografią w roli muzyka sesyjnego oraz wielokrotnie nagradzanymi autorskimi płytami nagranymi z własnymi triem. Najnowsza nosi tytuł „5th Avenue Blues” i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i odbiorców. Po tak doborowym kwartecie możemy spodziewać się muzycznych improwizacji najwyższego lotu.

Trzecim wykonawcą Katowice Music Colours Festivals będzie Stanisław Sroka. To absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zaczynał od progrocka (zespół Thrilos i płyta „Kingdom of Dream”, utrzymana w klimacie Pink Floyd, Camel i King Crimson), później dał się poznać jako biegły gitarzysta jazzowy. Występował między innymi z: Ewą Urygą, Stanisławem Soyką i orkiestrą kameralną „AUKSO”. Ma w dorobku trzy płyty: „Heart Attack”, „Keep Running” i wydaną w ubiegłym roku „Po ślonsku”.

- Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników gitarowych brzmień do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Nie będą zawiedzeni! Liczę, że ten festiwal na stałe zagości w kalendarzu imprez w Katowicach – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny festiwalu.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Aleja Korfantego, Katowice

Facebook