PalmJazz Festival: Koncert Rodziny Miśkiewiczów

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Noisia Dj Set

Klub B90, Gdańsk, Klub Pralnia, Wrocław

25.11.2017

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

25.11.2017 - 23.12.2017

Ceny biletów:
    - 60 zł

Szczegóły wydarzenia

Koncert Rodziny Miśkiewiczów na PalmJazz Festival


Miskiewicz Family -  To najbardziej „rodzinny” z rodzinnych muzycznych projektów. Kumulacja fantastycznych multi-instrumentalistów dosłownie pod jednym „dachem”.

Henryk Miśkiewicz - polski saksofonista altowy. Muzyk wszechstronny związany z polskim jazzem. Muzyczną edukację zaczął od gry na akordeonie, później uczęszczał do Liceum Muzycznego we Wrocławiu i PWSM w Warszawie. Współzałożyciel dixielandowego Young Jazz Band, z którym występował w 1967 na festiwalu Jazz nad Odrą. Grał z Big Band "Stodoła", Jazz Carriers i z Sun Ship do jego rozwiązania w 1981. Jako alcista występował z Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Majewskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Kubą Stankiewiczem i innymi. W 1994 założył własny kwartet z pianistą Andrzejem Jagodzińskim, synem Michałem na perkusji oraz basistą Zbigniewem Wegehauptem.

Dorota Miśkiewicz - pierwszą płytę „Dorota Goes To Heaven” wydała w wytwórni rodziców. Dorota Miśkiewicz, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza, rozpoczęła swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego, z którym nagrała cykl albumów poświęconych polskim kompozytorom: Karolowi Szymanowskiemu, Fryderykowi Chopinowi, Mieczysławowi Karłowiczowi. Ich współpraca trwa od 1995 roku. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że zapraszana była do współpracy przez wiele wybitnych osobowiści, takich jak diva z Capo Verde - Cesaria Evora, czy Stefano Bollani i Nigel Kennedy, a także Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Wojciech Młynarski, Tomasz Stańko, Grzegorz Turnau, z którym nagrywa i koncertuje regularnie od 2005 roku, oraz wielu innych.

Michał Miśkiewicz - po ojcu odziedziczył talent muzyczny. Jest perkusistą w jego kwartecie i w zespole Tomasza Stańki. Od 1993 związany z zespołem Simple Acoustic Trio. Od 1994, razem z dwoma pozostałymi członkami zespołu, współpracował z trębaczem Tomaszem Stańko, z którym nagrali muzykę teatralną i filmową (Balladyna – Theatre Play Compositions, Roberto Zucco, Egzekutor). Współpraca okazała się tak dobra, że wszyscy trzej młodzi muzycy utworzyli Tomasz Stańko Quartet nagrywając z liderem trzy ważne albumy: Soul of Things (2002), Suspended Night (2004) i Lontano (2006). Zdobywca Fryderyka 2005 w kategorii jazzowy album roku za Trio z Marcinem Wasilewskim i Sławomirem Kurkiewiczem. 

Henryk Miśkiewicz - saksofon,

Dorota Miśkiewicz -śpiew,

Marek Napiórkowski- gitara,

Sławomir Kurkiewicz - bas,

Michal Miśkiewicz – perkusja

 

Koncert rodzinny Miśkiewiczów jest wykonywany sporadycznie.

Henryk Miśkiewicz – uznany saksofonista jazzowy , kompozytor i aranżer zaszczepił swoim dzieciom miłość do muzyki, zwłaszcza jazzowej. Prowadził wraz z żoną Grażyną ( GRAMI-ART) dom przyjazny dla spotkań towarzyskich, więc dzieci obracały się w kręgu   najwybitniejszych muzyków od  najwcześniejszych lat . Jednak każde z nich chciało iść własna drogą .

Dorota Miśkiewicz -  wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i skrzypaczka realizuje się głównie ze swoim zespołem, choć nie stroni od współpracy z wyjątkowymi artystami w różnych projektach . Ostatnim jej autorskim pomysłem był koncert w Teatrze Roma na dużej scenie w Warszawie pt. „piano.pl” nagrywany na CD , DVD i rejestrowany przez TVP2.

Michał Miśkiewicz – perkusista ,zaistniał na scenie jazzowej współpracując przez wiele lat z Tomaszem Stańko. Jest zapraszany do wielu jazzowych wydarzeń. Obecnie na stałe gra w znanym już  Marcin Wasilewski Trio , z którym nagrywa dla prestiżowej wytwórni ECM i koncertuje po całym świecie (ostatnio  na prestiżowych scenach Kanady i  USA).

Dodatkowymi walorami koncertu są pozostali muzycy , którzy stali się niemal naszą rodziną tacy jak -Sławomir Kurkiewicz – basista zespołu Marcin Wasilewski Trio  świetnie rozumiejący się w sekcji z Michałem Miśkiewiczem,  czy choćby  Marek Napiórkowski - gitarzysta i kompozytor , który po latach współpracy z A. M. Jopek zaczął tworzyć własne projekty, oprócz tego współpracuje na stałe z Henrykiem Miśkiewiczem w jego zespole Full Drive i partneruje Dorocie Miśkiewicz również współtworząc wiele jej piosenek.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • CK Jazovia, Rynek 10, Gliwice

Facebook