Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Within Temptation

MTP, Poznań

26.10.2018

Within Temptation

Torwar, Warszawa

27.10.2018

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu koncertu):
  - 50zł / 55zł - miejsca siedzące
  - 35zł / 40zł - miejsca stojące / tańczące

Szczegóły wydarzenia

Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagra w Starym Klasztorze!


Wielbicieli polskich przedwojennych melodii zapraszamy 18 stycznia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w szlagierach przedwojennej Warszawy. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie nas inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybieramy to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonujemy zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Zadebiutowaliśmy na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się nasz debiutancki album „Umówmy się na dziś”.

W maju 2017 roku nasza debiutancka płyta „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla naszego debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.

W październiku 2017 roku Orkiestra wydała drugą płytę "Tańcz mój złoty", poświęconą muzyce tanecznej. Obecnie zespół pracuje nad płytą z repertuarem kolędowym.

Zespół parokrotnie prezentował się też w telewizji goszcząc w programach „Jaka to melodia" i „Żarty i bardy".


Skład zespołu:

 • Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon
 • Lena Nowak - klarnet, śpiew
 • Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
 • Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew
 • Jakub Fedak - wibrafon
 • Łukasz Owczynnikow - kontrabas
 • Krzysztof Baranowski - mandolina, gitara

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook