Blind Guardian

Blind Guardian

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Po ubiegłorocznym sukcesie na Płock Cover Festiwal zespół BLIND GUARDIAN POWRACA!!! 19 października w warszawskiej Stodole nawiedzą nas legendarni Bardowie wraz ze szwedzkim supportem Steelwing
Ceny biletów:
    - 100 zł - do końca marca,
    - 120 zł - od 1 kwietnia.

Szczegóły wydarzenia

Zachwyceni polską publicznością obiecali, że wkrótce znowu przyjadą i tak też dotrzymują słowa. Będzie to ich drugi występ w naszym kraju i jednocześnie część światowego tourne, które ma promować ich najnowszy album.

Blind Guardian jest zespołem założonym w Krefeld w Niemczech w 1984. Wraz z zespołem Helloween uważany za protoplastę power metalu. Teksty utworów grupy inspirowane są baśniowym światem fantasy, czego przykładem jest album pt. Nightfall in Middle-Earth, będący w całości muzyczną interpretacją "Silmarillionu" J.R.R. Tolkiena. Przełomem w historii zespołu był album A Night at the Opera, gdzie znalazł odbicie unikalny styl muzyków, charakteryzujący się polifonią i wielogłosowymi partiami wokalnymi. Tematem utworów były tutaj m.in. mity arturiańskie, krucjaty i wojna trojańska. Ostatnia płyta kapeli, A Twist in the Myth, stanowi pod pewnymi względami powrót do korzeni, oferując muzykę nieco prostszą i bardziej surową.

Steelwing jest heavy-metalowym zespołem który powstał w 2009 w Szwecji. W tym samym roku zespół, pokonując 1200 innych grup, został nagrodzony Rock the Nation Award. W kwietniu Steel Wing wydaje swój debiutancki album.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook