Jean Michel Jarre

Jean Michel Jarre

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Szczegóły wydarzenia

Jean Michel Jarre


Jeden z najpopularniejszych twórców w dziejach muzyki elektronicznej, Francuz – Jean-Michel Jarre, wraca do Polski! Muzyk kontynuuje, rozpoczętą w 2016 roku, światową trasę promującą album „Electronica”.

Nie mają sensu sprzeczki o to, kto pierwszy zastosował instrumenty elektroniczne, zagrał na syntezatorze i połączył to z urządzeniami do tworzenia pętli perkusyjnych. Jean-Michel Jarre był niewątpliwie jednym z pionierów gatunku, ale przede wszystkim był osobą, która przeniosła te wczesne, nie dla wszystkich zrozumiałe, eksperymenty do poziomu wielkoformatowych widowisk dla setek tysięcy ludzi na całym świecie. Albumami „Oxygène” (1976) i „Équinoxe” (1978) Jarre na stałe wpisał się na kartach historii muzyki współczesnej, osiągając łączną sprzedaż przekraczającą 80 milionów kopii.

Jego muzyce od lat towarzyszą prawdziwe spektakle świetlne z udziałem najnowocześniejszej technologii, jaką wykorzystuje się na scenie. Sztuczne ognie, wizualizacje, pokazy laserowe – to wszystko, to w przypadku koncertów Francuza chleb powszedni.

Słynny performer pobił światowy rekord Guinnessa gromadząc przed panoramą La Defense w Paryżu aż 2,5 mln osób. Najwidoczniej wynik ten nie usatysfakcjonował go jednak na długo, bowiem pobił go podczas obchodów 850-lecia Moskwy, grając dla – uwaga – 3,5-milionowej publiczności! W Polsce również pozostawił po sobie wspomnienie jednego z największych – i przy okazji najbardziej wyjątkowych – koncertów, jakie odbyły się w naszym kraju. W 2005 roku, w Stoczni Gdańskiej jego show obejrzało, nie licząc publiczności przed telewizorami, ponad 120 tys. ludzi.

Rekordzista stworzył zupełnie nową oprawę dla swojej muzyki i już w lipcu wróci do Polski ze swoją futurystyczną superprodukcją w ramach Electronica World Tour.

Źródło: Materiały własne

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook