Ethno Jazz Festival: Cristina Branco

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 60zł - stojący normalny
    - 45zł - stojący ulgowy
    - 100zł, 75zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Ethno Jazz Festival: Cristina Branco


Cristina Branco - kolejna wielka gwiazda fado we Wrocławiu!


Cierpienie, tęsknota czy uczucie bezsilności w kontakcie z nieugiętym losem – to odcienie emocji, o których traktują, wywodzące się z biednych dzielnic portowych Portugalii pieśni fado.

Gatunek ten w świecie rozsławiły głosy Amalii Rodrigues, Any Moury, Misi czy niedawno goszczącej we Wrocławiu na Ethno Jazz Festival - Marizy. Do tego zacnego grona młodych, uzdolnionych portugalskich pieśniarek od ponad dekady zalicza się także urodzona w ojczyźnie fado Cristina Branco. Ethno Jazz Festival ma przyjemność zaprosić na wrocławski występ artystki w ramach europejskiej trasy promującej jej najnowszą płytę pt. "Menina". Jedyny w Polsce koncert odbędzie się 17 marca w znanej miłośnikom dobrej muzyki Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Przed sięgnięciem po fado, zainteresowania Cristiny Branco krążyły wokół jazzu i innych odmian tradycyjnej muzyki portugalskiej. W świat melancholijnych pieśni wprowadził ją jej dziadek przedstawiając dokonania królowej tego gatunku Amalii Rodrigues. Branco, podobnie jak Mariza, nie boi się eksperymentować zarówno z warstwą liryczną jak i brzmieniową, nie zrywa z tradycją, lecz szuka tego, co w niej najlepsze i prezentuje w bardzo osobisty, przepełniony emocją sposób. Słychać przy tym szczególnie jej dawne fascynacje jazzem.

Kariera zapisana na ponad dziesięciu albumach a także doświadczenia setek koncertów na całym świecie, stawia Cristinę Branco i jej twórczość między wyrafinowaniem i tradycją, a muzyczną innowacją. Jesienią 2016 roku został wydany nowy album  "Menina". "Menina"  przedstawia utwory napisane dla Cristiny Branco przez nowych kompozytorów z różnych zakątków muzyki portugalskiej: Pedro da Silva Martins i Luís Martins (Deolinda), Mario Laginha oraz autorów tekstów: Kalaf (Buraka Som Sistema) i znanego pisarza António Lobo Antunes.

Podczas koncertów artystce towarzyszy zespół w składzie:  Bernardo Moreira (kontrabas), Luis Figueiredo (fortepian) i Bernardo Couto (portugalska gitara).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook