Świat Wielkiej Muzyki / ICE Jazz / Chick Corea Trio

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 200zł, 160zł, 120zł, 80zł

Szczegóły wydarzenia

Świat Wielkiej Muzyki / ICE Jazz / Chick Corea Trio


W ramach cyklu Świat Wielkiej Muzyki oraz uznanej marki  ICE JAZZ, wielbiciele jazzu będą mieli szansę zobaczyć na scenie Ice Kraków koncert zdobywcy 22 statuetek Grammy – Chick`a Corei (8.05.2017). Wybitny pianista i kompozytor, któremu 4 dekady aktywności artystycznej przyniosły status bycia „żywą legendą”.

To jeden z najważniejszych pionierów fusion. Poza licznymi nagrodami dorobek artystyczny Chic`a Corei wzbogaca współpraca z Milesem Davisem oraz utworzenie grupy Return to Forever, której utwory to teraz najbardziej znane standardy jazzowe.

Chick Corea dorastał w muzycznym świecie, otoczony był jazzem – jego ojciec Armando to pochodzący z Włoch zawodowy trębacz. Chick zaczął pobierać lekcje gry na fortepianie w wieku 5 lat, jako ośmiolatek rozpoczął grę na perkusji. Jgo dyskografia to ponad 70 albumów nagranych solo oraz z mistrzami takimi jak: Bobby McFerrin, Pat Metheny, Dave Holland, Herbie Hancock.

Polska jest niemal nieodłącznym punktem jego ostatnich tras koncertowych. Chick Corea wystąpi w Krakowie poraz trzeci natomiast po raz pierwszy w  trio razem z wielką gwiazdą światowego kontrabasu Eddie Gomezem oraz słynnym perkusistą Brianem Blade.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • ICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków

Facebook