Skye and Ross From Morcheeba

Projekt Skye and Ross From Morcheeba został ogłoszony w 2016 roku i jest zapowiedzią nowego materiału oraz trasy koncertowej, w ramach której muzycy przyjadą w październiku na 4 koncerty do Polski.

Szczegóły wydarzenia

Skye and Ross From Morcheeba w Polsce!


Skye Edwards oraz Ross Godfrey, muzycy stanowiący dwie trzecie oryginalnego składu zespołu Morcheeba, przyjadą na koncerty do Polski. Grupa, która od lat umiejętnie łączy trip-hop, pop i downtempo, zaprezentuje polskiej publiczności swoje największe hity, wśród których znajdują się: „Otherwise”, „Rome wasn't built that way” czy „The Sea”.

Zespół powstał w 1994 roku z inicjatywy dwóch braci - Rossa i Paula Godfrey'ów. Połączeni pasją do muzyki (Paul pisał teksty i był DJem, Ross - multiinstrumentalistą) przeprowadzili się z małego Hythe w hrabstwie Kent do Londynu, gdzie poznali młodą wokalistkę - Skye. Trio zamknęło się w przydomowym studio nagraniowym i z pomocą inżyniera dźwięku - Pete'a Norrisa - zaczęło nagrywać pierwsze piosenki.

Łącznie Morcheeba nagrali 8 albumów (w tym 5 ze Skye), spośród których 2 dotarły do brytyjskiego TOP10 najlepiej sprzedających się płyt - osiągając przy tym równie wielkie sukcesy na terenie całej Europy (#3 i #6 we Włoszech, #5 we Francji). To właśnie z płyt „Fragment Of Freedom” oraz „Charango” pochodzą największe przeboje formacji.

Projekt Skye and Ross From Morcheeba został ogłoszony w 2016 roku i jest zapowiedzią nowego materiału oraz trasy koncertowej, w ramach której muzycy przyjadą w październiku na 4 koncerty do Polski. 5 października pojawią się w krakowskim klubie Rotunda, dzień później zawitają do warszawskiej Progresji a polską trasę zakończą koncertem w Starym Maneżu w Gdańsku 7 października.

Źródło: Materiały własne.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook