FABRYKA MUZYKI NIEZWYKŁEJ: Anna Treter z zespołem

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Drum Fest

22.10.2017 - 28.10.2017

Drum Fest: Ludwig Albert - recital marimbowy

Państwowa Szkoła Muzyczna, Opole

22.10.2017

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Anna Treter


FABRYKA MUZYKI NIEZWYKŁEJ


Anna Treter – wokalistka, autorka, kompozytorka, znana m.in. z zespołu „Pod Budą”. Nagrała z tym zespołem kilkanaście płyt, mających dziś status platynowych. Kilkanaście lat temu równolegle rozpoczęła działalność solową.

W 2003 r. ukazała się pierwsza płyta Anny Treter zatytułowana „Na południe”. Album spotkał się ze sporym entuzjazmem, artystka zyskała wielu nowych fanów. Zagrała wiele koncertów, tym razem w roli frontmenki. Po upływie dwóch lat wydała kolejną płytę: „Może tak, może nie”.

W listopadzie 2006 r. ukazała się trzecia solowa, a pierwsza koncertowa płyta pt. „Bez retuszu”, czwarta autorska produkcja, zatytułowana „Wielki Wiatr”ukazała się w 2012 r.

Anna Treter utworzyła także w Krakowie „Fundację Piosenkarnia Anny Treter”. Koronnym wydarzeniem w ramach tej działalności, na którym występują gwiazdy estrady wraz z młodymi adeptami, jest Festiwal Twórczości Korowód – który wpisał się już na stałe w życie kulturalne miasta. Za tę działalność została nagrodzona tytułem Krakowianki roku.

Koncert w Andrychowie będzie miał charakter przekrojowy. Znajdą się utwory rytmiczne, żywiołowe, a także nastrojowe ballady, zarówno utwory z poprzednich płyt, jak i premierowe wykonania piosenek, które ukazały się na najnowszym wydawnictwie. Znajdzie się także miejsce na piosenki z repertuaru zespołu Pod Budą oraz napisane przez m.in. przez Andrzeja Poniedzielskiego specjalnie dla Anny Treter. Utwory pełne ciepła oraz opisujące otaczający świat widziany oczyma artystki. Annie Treter towarzyszyć będzie zespół pięciu znakomitych muzyków: Wojciech Bobrowski – gitary basowe, Tomasz Hernik – akordeon, puzon, Jan Hnatowicz – gitary, Artur Malik –perkusja, Adam Niedzielin – instrumenty klawiszowe.

Będzie to niezapomniana muzyczna uczta.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • MDK, Szewska 7, Andrychów

Facebook