Jan Garbarek Group

Jan Garbarek Group

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 250zł, 200zł, 150zł, 100zł

Szczegóły wydarzenia

Legendarnego norweskiego saksofonistę o polskich korzeniach będziemy mieli okazję usłyszeć podczas kolejnej edycji Ethno Jazz Festiwalu 9 grudnia we Wrocławiu.

Jan Garbarek pierwszy raz wziął saksofon do ręki zainspirowany muzyką Johna Coltrane’a, gdy miał czternaście lat. Dzisiaj jest jednym z ważniejszych przedstawicieli współczesnej sceny jazzowej. Krytycy podkreślają unikalne brzmienie jego saksofonu. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem, czy z Hilliard Ensemble, przysporzyły Garbarkowi niewątpliwej popularności. Na wrocławskim koncercie towarzyszyć mu będzie jego wieloletni klawiszowiec Rainer Brüninghaus, brazylijski basista Yuri Daniel oraz perkusista Trilok Gurtu.

“Brzmienie jego instrumentów – gra bowiem na saksofonie tenorowym, basowym oraz altowym – nasycone jest niezwykłą fakturą i przenikliwością. Grając, Garbarek odrywa się od zapisu nutowego, a muzyka wybiega coraz dalej od klasycznie rozumianej melodii tylko po to, by powrócić do niej niespodziewanie. Komponując i tworząc sięga do tradycji wielu kultur, nie da się jednak określić jego brzmienia jako arabskiego, skandynawskiego czy jakiegokolwiek innego. Jego muzyka najbliższa jest monachijskiemu brzmieniu wytwórni ECM, której założenie, “iż od tych dźwięków piękniejsza jest tylko cisza”, zostaje w pełni zrealizowane”

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Stowarzyszenie Nasze Miasto Wrocław

Więcej informacji: www.wrockfest.pl oraz www.ethnojazz.pl

Facebook