34. Festiwal Jazz Juniors: Levity, Toshinori Kondo

34. Festiwal Jazz Juniors: Levity, Toshinori Kondo

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów w przedsprzedaży:
    - 20 zł - studenci UJ,
    - 30 zł - ulgowy,
    - 40 zł - normalny.

Szczegóły wydarzenia

JAZZ JUNIORS 2010

Data: 02.12.2010 | Start: 17:00 | Sala: górna |

17.00 - Przesłuchania konkursowe cz.1

LEVITY (PL) oraz TOSHINORI KONDO (JP)

Jacek Kita - fortepian
Piotr Domagalski - kontrabas
Jerzy Rogiewicz - perkusja
Toshinori Kondo - trąbka

Jacek Kita - pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność kompozycja (klasa Krzysztofa Pendereckiego).
Laureat wielu konkursów i festiwali (m.in. Festiwal Pianistów Jazzowych, Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, FAMA). Współtwórca tria Levity z którym w 2009 roku wydał debiutancką płytę (wyd. LadoABC). Kierownik muzyczny i aranżer wielu koncertów m.in. "Odloty" i "Reinkarnacje" wg. Ciechowskiego, prezentowanych m.in. na Festiwalu Gwiazd, Studenckim Festiwalu Piosenki a także transmitowanych przez telewizję.

Piotr Domagalski - kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent S.M. II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach.
Współtwórca zespołu "Levity", także muzyk sesyjny. Współpracował z artystami o bardzo różnej proweniencji, m.in. z Januszem Muniakiem, Leipzig Bach Festival Orchestra, Basią Stępniak - Wilk, Stanem Borysem, zespołem "Trzy dni póniej", Piotrem Polkiem...

Jerzy Rogiewicz - perkusista i kompozytor. Urodzony w 1983 roku w Bydgoszczy, gdzie uczęszczał do podstawowej i średniej Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina. Ukończył studia w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Bujarskiego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował także u Krzysztofa Pendereckiego (kompozycja i instrumentacja) oraz Magdaleny Długosz (muzyka elektroniczna). W czasie studiów występował jako perkusista jazzowy z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Maciej Adamczak czy Paweł Kaczmarczyk.
Razem z Piotrem Domagalskim oraz Jackiem Kitą stworzył w 2005 zespół Levity. Jest także członkiem zespołów Pink Freud, Trifonidis Orchestra, JazzBand BigBand Marcina Maseckiego. Obecnie mieszka w Warszawie gdzie komponuje i gra z takimi artystami jak Joanna Duda, Gabriela Kulka, Maciej Bielawski, Wojtek Mazolewski i Patryk Zakrocki.


Toshinori Kondo - japoński trębacz, urodził się w 1948 roku, w Imabari City - Japonia. Dla wielu kontrowersyjny awangardzista dla innych kultowa postać współczesnego jazzu. Pewne jest, że Toshinori Kondo, to postać zarówno wybitna jak i coraz trudniejsza do zdefiniowania. Porusza się sprawnie na granicy gatunków, niezwykle blisko awangardy jazzu, elektroniki, ambientu. Jego zapał i naturę poszukiwacza uwiarygodniają kolejne płyty oraz projekty, które nie pozostawiają słuchaczy i fanów obojętnymi. Dowodzą tej popularności i eklektyzmowi artysty liczne przykłady współpracy Toshinori Kondo z Johnem Zornem, Bilem Laswellem czy Djem Krushem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Więcej informacji: www.jazzjuniors.pl

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook