34. Festiwal Jazz Juniors: Dan Tepfer Trio

34. Festiwal Jazz Juniors: Dan Tepfer Trio

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów w przedsprzedaży:
    - 30 zł - studenci UJ,
    - 40 zł - ulgowy,
    - 50 zł - normalny.

Szczegóły wydarzenia

JAZZ JUNIORS 2010

Data: 03.12.2010 | Start: 17:00 | Sala: górna |


17.00 - Przesłuchania konkursowe cz.2

20.30 - DAN TEPFER TRIO (USA)
 
Dan Tepfer - nowojorski pianista i kompozytor, który jest przez krytyków określany jako: 'błyskotliwy' (Boston Globe), 'wschodząca gwiazda jazzu' (Eugene Weekly), 'pianista łączący znajome brzmienia z nowatorskimi oraz dysponujący imponującą techniką' (Jazzreview.com).
Wychowany w Paryżu, Dan rozpoczął lekcje fortepianu w wieku lat siedmiu i szybko zainteresował się improwizacją. Na studiach jako główną specjalizację wybrał astrofizykę, a dopiero później pianistykę jazzową, z której uzyskał dyplom New England Conservatory w Bostonie.
Jest liderem tria, z którym odbywa liczne zagraniczne trasy koncertowe. Jego debiut płytowy znalazł się na liście 10 najlepszych albumów 2005 roku magazynu Cadence. W konkursie "Solo Piano" podczas Montreux Jazz Festival 2006, Tepfer zdobył równocześnie pierwsze miejsce i nagrodę publiczności. W 2007 roku American Pianists Association przyznało mu tytuł Cole Porter Fellow.
Koncertował z największymi: Lee Konitzem, Stevem Lacym, Bobem Brookmeyerem, pobierał lekcje u Martiala Solala, Freda Herscha, Kenny Wernera, Danilo Péreza i Boba Brookmeyera. W grudniu zagra wraz ze swoim amerykańskim trio koncert w ramach festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. 

Więcej informacji: www.jazzjuniors.pl

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook