34. Festiwal Jazz Juniors: Koncert Laureatów & Trifonidis Free

34. Festiwal Jazz Juniors: Koncert Laureatów & Trifonidis Free

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów w przedsprzedaży:
    - 20 zł - studenci UJ,
    - 30 zł - ulgowy,
    - 40 zł - normalny.

Szczegóły wydarzenia

JAZZ JUNIORS 2010

Data: 04.12.2010 | Start: 19:00 | Sala: górna |

19.00 - Koncert Laureatów

oraz koncert TRIFONIDIS FREE ORCHESTRA (PL)
Maciej Trifonidis - saksofon
Daniel Polkowski - saksofon
Ray Dickaty - saksofon
Luis Nubiola -saksofon
Kamil Szuszkiewicz - trąbka
Kacper Szroeder - trąbka
Tomek Stawiecki- klarnet
Piotr Janiec - tuba
Wojciech Traczyk - kontrabas
Paweł Szpura - perkusja

Maciej Trifonidis Bielawski - kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, realizator dźwięku. Muzyka Trifonidisa jest różnorodna, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety...
Jego muzykę charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno-filmowe nastroje. W wielowątkowych utworach odnajdziemy wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. W swojej muzyce twórca ten łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją a precyzyjnym zapisem utworów.
Działalność kompozytorska to jedna z trzech głównych dróg artysty. Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej. A jako producent i realizator dźwięku i wydawca (SLOWDOWN RECORDS) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (TRIFONIDIS STUDIO). Aktualnie tworzy w formacje: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Solo Project oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z: Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Płyny, Makossa, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler, Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Szymon Tarkowski, Adam świtała, Raphael Rogiński, Tomasz Duda, Levity.

Ray Dickaty - na karierę muzyczną Raya Dickaty składają się: 3 albumy i kilka światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie "Anutha Zone". Jako saksofonista i flecista grał w kapeli Dr. John, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy z występującymi gościnnie PJ Harvey i Stereolab.
Odbył wiele tras koncertowych w tym słynny festiwal Lollapalooza wraz z Moonshake oraz trasy koncertowe z Radiohead oraz Neilem Youngiem jako członek zespołu Spiritualized. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon Drunk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim Frakture Big Band.
Kilka miesięcy temu wraz ze swoim zespołem Loka z wytwórni Ninja Tunes, z którym obecnie nagrywa drugą płytę, wystąpił z Gilesem Petersonem na sesji nagraniowej w studio BBC Radio One. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi projektami muzycznymi jak Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio i legendarnym zespołem noise rockowym Skree.

Luis Nubiola - saksofonista, pedagog, absolwent Conservatorio National de Musica de La Habana.Nubiola występował przez kilka lat w klubie jazzowym na Kubie"La Zorra y el Cuervo" gdzie grał u boku takich artystów jak: Steve Coleman, Wynton Marsalis,GonzaloRubalcava,Danielo Perez. Współpracuje z tak znakomitymi muzykami jak:Brandon Fields, Paquito D'Rivera. Obecnie jest profesorem na Academia de Musica Bach.

Daniel Polkowski aka Banan Saksofonista, który od kilku lat z powodzeniem wspiera gra na saksofonie czołówkę polskich Dj'ów. Oprócz występów w klubach całej Polski jest saksofonista funk-punk'owego zespołu Tricphonix, formacji jazzowych, zespołu Trifonidis Orchestra, a także nagrywa partie saksofonu w utworach produkowanych przez duet Wawa, Martina Harmony, Loco Records, a także produkuje muzykę z Dj Prorokiem pod pseudonimem MagoDago

Kamil Szuszkiewicz - improwizator, trębacz,ukończył Wydział Jazzu w PSM II st. im. F.Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Z trzema muzykami, pianistą Marcinem Maseckim, perkusistą Zivem Ravitzem oraz basistą Wojtkiem Traczykiem tworzył grupę muzycznąTelewizor. Współtwórca grupy Kapacitron .Występował również w zespole w zespole Cinq G. W 2002 roku założył zespół Kolektyw Etopiryna. Współpracował też z Jarosław Bothur Quartet .Kamil Szuszkiewicz w swojej karierze muzycznej występował obok takich muzyków jak saksofonisty Assif Tsahar, malijskiego lutnisty i szamana Adamo Kamissoko, perkusisty Wladysława Jagiello, wokalistki Izy Kowalewskiej czy gitarzysty Rafał Sarneckiego.

Tomek Stawiecki - klarnecista, członek Sejneńskiej Orkiestry Klezmerskiej, formacji Gamera.

Kacper Szroeder - trębacz, członek Sejneńskiej Orkiestry Klezmerskiej.

Piotr Janiec - tubista, członek Sejneńskiej Orkiestry Klezmerskiej, formacji Frozen Bird,Trifonidis Orchestra.

Wojciech Traczyk - Kontrabasista i kompozytor jazzowy. Jest absolwentem wydziału jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Zbigniewa Wegehaupta oraz wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu Adama Kowalewskiego. Jego artystyczne poszukiwania skoncentrowane są na budowaniu indywidualnego języka w oparciu o szeroko rozumiana tradycje muzyczna. Współpracuje z wieloma muzykami i współtworzy projekty prezentujące różne stylistyki, miedzy innymi: Marcin Masecki, Maria Peszek, Muzykoterapia, Tworzywo Sztuczne, Timeless, Telewizor, Zimpel&Traczyk&Rasz Trio, Kapacitron.

Paweł Szpura - wybitny perkusista, improwizator, współpracuje z wieloma artystami sceny improwizowanej: Tomaszem Dudą, Mikołajem Trzaską, Adamem Gzyrą, Raphaelem Rogińskim, Wacławem Zimplem... Członek formacji Cukunft.

Więcej informacji: www.jazzjuniors.pl

Facebook