Gotan Project

Gotan Project

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

fuzja argentyńskiego tanga, dubu i jazzu doprawiona szczyptą elektroniki
Ceny biletów:
    - 250zł, 200zł, 150zł, 120zł, 90zł

Szczegóły wydarzenia

Tego zespołu polskiej publiczności nie trzeba przedstawiać! Gotan Project to zjawisko, niezwykła fuzja argentyńskiego tanga, dubu i nowych brzmień, która debiutanckim albumem Revancha Del Tango podbiła i rozpaliła do czerwoność serca słuchaczy na całym świecie. Muzyka Gotan Project to ponadczasowy pomost pomiędzy różnymi tradycjami muzycznymi, kulturowymi i pokoleniowymi. Nostalgiczne dźwięki akordeonu, fortepianu czy skrzypiec idealnie współbrzmią z dubowymi czy house'owymi bitami, których naturalną bazą jest argentyńskie tango. I chociaż łączenie sterylnych przestrzeni muzyki elektronicznej z duchem ciasnych argentyńskich kafejek jest zadaniem karkołomnym, Gotan Project radzi sobie z tym doskonale!

Zespół powstałą w 1999 r. w Paryżu za sprawą gitarzysta tango - Eduardo Makaroff oraz producenta i klawiszowca Philippe Cohen Solal autora m.in. ścieżki dźwiękowej „Europa” Larsa von Triera. Dołączył do nich szwajcar Christoph H. Müller. Zadebiutowali w 2001 roku płytą La Revancha del Tango, dzięki której stali się od razu jednym z najgorętszych zespołów roku. Oprócz własnych kompozycji na płycie znalazły się zaaranżowane w nowatorski sposób utwory mistrzów tanga. Drugi album grupy Lunatico, wydany w 2006 roku, przyniósł jeden z najsłynniejszych utwór grupy Diferente.

W kwietniu 2010 roku, ukazał się ich trzeci, doskonale przyjęty album Tango 3.0. W ramach światowego tournee tego albumu zespół odwiedził Polskę, prezentując nowy, niezwykły spektakl. Koncerty cieszyły się ogromną popularności i zostały wyprzedane! Tym razem Gotan Project odwiedzi nowe miasta: Zabrze i Wrocław oraz specjalnie na bis zawita do Warszawy!

Dyskografia:
2001 Le Revancha Del Tango               
2004 Inspiraction. Espiraction   
2005 Le Revancha Del Tango LIVE             
2006 Lunatico
2008 Gotan Project Live                   
2010 Tango 3.0

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Stowarzyszenie Nasze Miasto Wrocław

Więcej informacji: www.wrockfest.pl oraz www.ethnojazz.pl

Facebook