Odjazdy '17

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Kultowy festiwal powraca do Spodka! Legendy i młode talenty polskiej sceny alternatywnej na reaktywowanych ODJAZDACH!
Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu koncertu):
    - 70zł / 80zł - stojące
    - 99zł / 109zł - siedzące

Kasy Spodka czynne w dniu imprezy od 12:00

Szczegóły wydarzenia

Odjazdy '17


Proletaryat gwiazdą reaktywowanych ODJAZDÓW!


  • Kultowy zespół polskiego punk rocka
  • Oley, Kacper, Wiciu i Mały
  • Trzydzieści lat na scenie
  • Czterokrotnie gościli na ODJAZDACH w latach. 90
  • Ich utwór „Hej, Naprzód Marsz!“ to jeden z „hymnów“ ODJAZDÓW

Ich koncerty na ODJAZDACH w latach 90. przeszły do historii. Pora napisać ją nowo. Już 18 listopada katowicki Spodek zadrży w posadach tak, jak za dawnych lat. Twórcy takich hitów, jak „Hej, Naprzód Marsz!”, „Pokój z Kulą W Głowie” i „Jak Ptak”, wracają na ODJAZDY!

Potężne, punkowe uderzenie gitar i szczere, życiowe teksty to recepta na sukces jednej z największych gwiazd polskiego punk rocka. Proletaryat jest obecny na scenie nieprzerwanie od trzydziestu lat. Mimo olbrzymiego doświadczenia, zespół nie stracił dawnego pazura i energii. Głównym znakiem rozpoznawczym zespołu pozostają pełne mocy koncerty. Regularni goście oryginalnego festiwalu w Jarocinie, czterokrotnie gościli także na ODJAZDACH w latach 90.

„Gdy grali „Hej, Naprzód Marsz“ cały Spodek drżał. Przywróciliśmy ODJAZDY, żeby poczuć to jeszcze raz. Koncerty Proletaryatu z pierwszego wcielenia tego cyklu pamiętamy do dziś. Chcemy oddać hołd tamtym ODJAZDOM i zarazem zapoczątkować nowy etap festiwalu“ - mówi Adam Godziek z More Music Agency, która wraz z Miastem Katowice organizuje reaktywowane ODJAZDY.

Występ Oleya i spółki wskrzesi ducha tamtych legendarnych wieczorów, kiedy Spodek rozbrzmiewał ostrymi gitarami i rykiem tysięcy fanów bezkompromisowego grania. Fani muzyki gitarowej mogli tam posłuchać pierwszych w Polsce koncertów takich zespołów, jak Rammstein, Chumbawamba, Therapy?, The Young Gods i Bloodhound Gang.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1986 roku w klubie studenckim „Akant“. Przełomowy dla ODJAZDÓW był rok 1989. Od tamtej pory każdej następnej jesieni Spodek zamieniał się w muzyczne centrum polskiej alternatywy. Po edycji w 2000 roku festiwal został zawieszony i powrócił dopiero jedenaście lat później, ale po trzech edycjach znów zawisł w próżni. Teraz, po trwającej trzy lata przerwie, za sprawą More Music Agency i Miasta Katowice ODJAZDY znowu wracają do Spodka! 18 listopada 2017 roku kultowy festiwal znów zgromadzi tuzów alternatywnego grania!


ARTYŚCI:


Proletaryat PL

Zespół zawiązany w 1987 roku w Pabianicach. Dzięki muzyce osadzonej w tradycji punk rocka oraz tekstom opisującym zwyczajną codzienność, grupa szybko zdobyła szeroką popularność. W latach 90. Proletaryat zyskał status czołowych gwiazd polskiego punk rocka. Zespół był stałym gościem festiwalu w Jarocinie i katowickich Odjazdów. Do największych hitów grupy należą „Hej, Naprzód Marsz!”, „Jak Ptak”, Pokój z Kulą W Głowie”. Obecny skłąd grupy tworzą: wokalista Oley, basista Kacper, gitarzysta Wiciu i perkusista Mały.

Pink Freud prezentuje: Punk Freud feat. Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Alek Korecki PL

Jeden z najważniejszych współcześnie działających polskich zespołów jazzowych. W przyszłym roku zespół będzie świętował 20-lecie działalności. Obok improwizacji w muzyce Pink Freud ogromną rolę grają punkowa zadziorność i rockowe show. Dziesięć lat po wydaniu klasycznej już płyty „Punk Freud”, zespół wraca do tamtego materiału w towarzystwie znamienitych gości. Jazzowa wolność trafia na klasykę polskiego punk rocka. Na jednej scenie spotyka się kalejdoskop kultowych osobowości polskiej alternatywy: Robert Brylewski (Brygada Kryzys, Izrael, Armia), Tomasz Lipiński (Brygada Kryzys, Tilt, Izrael). Nowe wersje klasyków polskiego punk rocka gwarantują eksplozję scenicznej energii.


Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka: Zbójnickie PL

Współpraca twórcy pielęgnującego ludowe tradycje Podhala i charyzmatycznego rockmana i jazzmana z Gdańska to spotkanie dwóch odmiennych światów i osobowości. Projekt Zbójnickie łączy rockowe i punkowe brzmienia z folklorem góralskim, zachwycając niespodziewanymi zwrotami akcji, tańców i pieśni. Wspólne nagrania Tymańskiego i Trebuni-Tutki bazują na tradycyjnych pieśniach zbójnickich, których główne motywy to poszukiwanie sprawiedliwości, umiłowanie wolności i honoru. To nie pierwszy międzygatunkowy eksperyment dla obu artystów. Trebunia-Tutka dał się poznać jako współpracownik m.in. takich muzyków, jak Adrian Sherwood, Twinkle Brothers i VOO VOO. Tymon Tymański nagrywał z Leszkiem Możdżerem, Lesterem Bowie, Kazikiem, Lipali, Budyniem i wieloma innymi. Na scenie Odjazdów Tymańskiego i Trebunię-Tutkę wesprze sześciu muzyków.


Riverside PL

Warszawski zespół o ugruntowanej pozycji na polskiej scenie. Ich autorska fuzja rocka progresywnego i metalu doceniana jest również zagranicą. W skład grupy wchodzą basista i gitarzysta Mariusz Duda, perkusista Piotr Kozieradzki oraz klawiszowiec Michał Łapaj. Prze lata zespół współtworzył także zmarły w 2016 roku gitarzysta Piotr Grudziński. Riverside nagrał 8 albumów studyjnych, z których ostatni to wydany w zeszłym roku „Eye Of The Soundscape”. Jeden  utworów grupy trafił do ścieżki dźwiękowej gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”.


Lao Che PL

Płocki zespół założony w 1999 roku. Od momentu powstania wydał 6 albumów. Pomysł Lao Che na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu. Na płytach łączą elementy rocka, hip hopu, elektroniki czy funka.  Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel” , „Powstanie Warszawskie”, czy najnowsza płyta ”Dzieciom”. Uhonorowani wieloma nagrodami, w tym Fryderykiem oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.


Kurws PL

W ich muzyce improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów igrają z pamięcią i oczekiwaniami odbiorców. Sposoby grania, które słyszeliśmy niejeden raz, są prezentowane w zupełnie nowych kontekstach. Debiutowali w 2011 roku albumem „Dziura w getcie“, który doczekał się również amerykańskiego wydania. W 2017 roku opublikowali album „Wszystko Co Stałe Rozpływa Się w Powietrzu“. Kurws zagrali ponad 200 koncertów w Europie, odbyli też trasę koncertową wzdłuż Rosji - od Sankt Petersburga po Władywostok.


Niechęć PL

Niechęć to wschodząca gwiazda polskiego jazzu. Mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy - wydany w 2013 roku "Śmierć w miękkim futerku" i tegoroczny "Niechęć", ale ich domena to żywiołowe, nieprzewidywalne występy na żywo. W skład zespołu wchodzą basista Maciek Szczepański, perkusista Michał Kaczorek, klawiszowiec Michał Załęski, gitarzysta Rafał Błaszczak i saksofonista Maciek Zwierzchowski. Jak sami przyznają, wolą grać koncerty, niż nagrywać w studiu. Wtargnięcie muzyków na scenę podczas finałowej nocy nieistniejącego już klubu Akwarium przeszło do historii polskiego jazzu.


Hidden World PL

Fundamenty twórczości zespołu to punk i hardcore. Grupa powstała na przełomie 2013 i 2014 roku w Puławach. Jak mówią członkowie Hidden World, wspólne granie to wypadkowa ich wieloletnich fascynacji różnymi gatunkami i spontanicznej potrzeby grania muzyki, jakiej nie mieli okazji tworzyć przy okazji poprzednich projektów, jak np. Panacea, Black Tapes, Caital, Thirty Three Rotations i innych.


Lonker See PL

Dwoje muzyków wywodzących się ze sceny gitarowej i dwóch ze sceny freejazzowej grają wspólnie intrygującą świeżością hybrydę kilku gatunków. W muzyce gdyńskiej grupy mieszają się free jazz, krautrock i psychodelia, a nawet ambient i noise. Debiutancki album Lonker See zatytułowany „Split Image“ ukazał się w kwietniu 2016 roku nakładem wytwórni Music Is the Weapon.


Piernikowski PL

Wokalista, producent, autor tekstów oraz kompozytor muzyki teatralnej. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Niegdyś członek grupy Napszykłat. Obecnie współtworzy doskonale przyjmowany duet SYNY. Wiosną 2017 do sklepów trafił drugi solowy album Piernikowskiego „No Fun". Twórczość Piernikowskiego wymyka się klasyfikacjom gatunkowym, łącząc punk, rap, noise, minimalizm i eksperymentalną elektronikę.


1988 PL

Producent pochodzący ze Szczecina, na stałe mieszkający w Trójmieście. Wraz z Robertem Piernikowskim tworzy duet Syny, reprezentuje także wytwórnię Latarnia której jest współzałożycielem. W pierwszej połowie 2017 roku ukazała sie solowa płyta 1988 „Gruda”. Płytę wypełniają dźwiękowe poszukiwania i eksperymenty ze strukturą rytmiczną.Kontakt dla mediów:

Jaromir Kamiński, jaromir@moremusicagency.pl

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Spodek, Korfantego 35, Katowice

Facebook: https://www.facebook.com/events/1925510897700611

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook