Zderzenia Artystyczne

Zderzenia Artystyczne

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

14 kwietnia o godzinie 19.00 w Klubie 50x50 w Katowicach odbędzie się alternatywna impreza: „Zderzenia Artystyczne - 50 x Emocje”.
Ceny biletów:
    - 20 zł

Szczegóły wydarzenia

Złożą się na nią koncerty Graftmanna, Indigo Tree oraz projektu Robert Brylewski i Trudna Młodzież, pokaz videoartów Miłosza Wnukowskiego oraz prezentacja literacka poety i prozaika, a jednocześnie basisty zespołu Indigo Tree – Filipa Zawady.

Muzyczne klimaty rozciągały się będą od kameralnej, intymnej muzyki Graftmanna, poprzez eksperymentalne wycieczki w krainę folku, bluesa i popu w wykonaniu Indigo Tree, aż po mocne doznania zaserwowane przez Roberta Brylewskiego, który połączył, w zadziwiający sposób, siły z Trudną Młodzieżą.

Graftmann to autorski projekt Romana Szczepanka (wokalisty i gitarzysty zespołu Miss Polski). Jego debiutancki album „Graftmann” z roku 2006  został uznany przez „Przekrój” za debiut roku na polskiej scenie, a miesięcznik „Machina” przyznał mu tytuł albumu miesiąca. Ostatni, niepokojący album artysty „The Greatest Queen” (2011) wyprodukowany został przy współudziale Przemka Myszora (Myslovitz, NO!NO!NO!)
Graftmann ma na koncie ponad 80 koncertów w Polsce i zagranicą (Niemcy, Wielka Brytania). Występował m.in. z Yannem Tiersenem, Hugo Racem i popularnymi polskimi wykonawcami (Myslovitz, Pustki, Strachy na Lachy).

Początki Indigo Tree sięgają roku 2009, kiedy to Filip Zawada, były muzyk zespołu Pustki i AGD, zaprasza Peve Lety'ego do współpracy przy nagrywaniu muzyki filmowej. Po godzinie improwizowania postanawiają grać dalej. Zamykają się na tydzień dużej sali nagraniowej i tworzą pierwszą płytę „Lullabys of Love and Death”. Muzyka do filmu nie powstaje. Po umieszczeniu piosenek na myspace zgłaszają się do duetu trzy wytwórnie płytowe, z których muzycy  wybierają tą, która daje całkowitą swobodę w nagrywaniu i myśleniu, a także daje możliwość kupna nowych instrumentów.
W 2010 roku wydają płytę „Blanik”, która okazuje się jeszcze większym sukcesem od debiutu. Tytułu do płyty użyczył mistrz olimpijski Leszek Blanik. Oznacza on salto składające się z dwóch i pół obrotu w pozycji łamanej. W 2011 roku dołącza do zespołu Michał Kupicz. Zaczynają grać koncerty w trio, które stanowi trzon obecnego składu zespołu zespołu.

Na zakończenie wieczoru pojawi się zawadiacki projekt Robert Brylewski i Trudna Młodzież! Przestrzeń progresywna polskiego punk-rocka. Alternatywny freestyle. Grupa niezwykłych i nieokiełznanych osobowości pod dyrekcją legendarnego Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzys, Kryzys, Falarek, Izrael, Armia itd / to kwartet składający się z Roberta Brylewskiego—wokal, gitara, Martyny Załogi—bas, Grzegorza Rytki—saksofon, oraz Filipa Gałazki—perkusja [Tymon & Tranzystors]. Zespół wykonuje najważniejsze utwory Roberta Brylewskiego napisane dla zespołów KRYZYS, IZRAEL, WARSAW
BEAT, a także całkiem nowe kompozycje. Czy Legenda okiełzna Trudną Młodzież? Przekonać należy się o tym koniecznie!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook