Warsaw Music Week: Bass Theory - Goldie, Subscape, Jakes

Warsaw Music Week: Bass Theory - Goldie, Subscape, Jakes

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Bass Theory powraca po dwu i pół rocznej przerwie! Wracamy z nową energią oraz inspiracjami, dlatego też po raz pierwszy w swojej historii, podczas BT będziecie mieli okazję zobaczyć występy 3 artystów zagranicznych.
Ceny biletów:
    - 35 zł - do 21.04
    - 40 zł - od 22.04
    - 45 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Gwiazdami 21 edycji cyklu będą ikona drum and bass, założyciel wytwórni Metalheadz, a zarazem kultowy twórca graffiti i aktor - Goldie, jeden z najbardziej obiecujących producentów sceny dubstep - Subscape oraz Jakes - dj, producent, wybitny MC o wyjątkowo charakterystycznym głosie, jednocznie założyciel grupy Hench.

Trudno wyobrazić sobie obecny kształt dnb bez udziału Goldiego. Początki jego kariery muzycznej wiązane są z rokiem 1991. Wtedy to jako uznany już artysta graffiti trafił do londyńskiego klubu Rage w trakcie setu Fabio i Grooveridera. Muzyka Jungle zainspirowała go tego stopnia, że wkrótce wydał swój pierwszy ważny utwór, nazwany Terminator.

Od tamtego momentu Goldie sprzedał 2,5 miliona płyt na całym świecie, w tym 250 tyś sztuk albumu Timeless, uznawanego za jedno z największych osiągnięć gatunku. Został współtwórcą jednej z najbardziej renomowanych niezależnych wytwórni płytowych - Metalheadz i osiągnął status jednego z najbardziej pożądanych artystów. Dodatkowo równolegle rozwijał swoją pasję aktorską, a role w filmach Snatch Guya Ritchiego, The World is not Enough czy serialu Eastenders zapewniły mu status brytyjskiego celebryty.


Obecnie Goldie wydaje się być w pełni dojrzałym artystą. Kontynuuje swoją pełną zainteresowań drogę, grając co weekend w klubach na całym świecie i malując. Do tego prowadzi swój show w BBC2 Goldieʼs Band, gdzie podobnie jak w swoim marcowym wystąpieniu dla TEDx, stara się zaszczepić ideę pomocy trudnej młodzieży poprzez zaangażowanie w sztukę.

Dla kontrastu zaprosiliśmy artystę uważanego przez wiele opiniotwórczych mediów muzycznych za nadzieję 2011 roku. Subscape zadebiutował na scenie dubstep w 2008 roku doskonale przyjętym utworem Tomahawk, wydanym na wytwórni DubPolice. Zdobycie uznania Caspy, właściciela wytwórni oraz jednego z czołowych przedstawicieli gatunku, zaowocowało dotychczas wydaniem między innymi takich hitów jak: Nothings Wrong, Wrong Number, Screw Up oraz nagraniem w 2010 wspólnego utworu obu artystów Geordie Racer.

Obecnie talent Subscape'a doceniają najbardziej uznani dubstepowi artyści w tym Benga i Skream. Cieszy się również dużym wsparciem BBC Radio 1, czego przykładem jest zaproszenie przez Annie Mac do nagrania 5 minutowego MiniMixu.

Uzupełnieniem dla tego duetu będzie Jakes, przez wiele osób kojarzony jako wokalista z hitów TC takich jak Deep, Drink czy Mindkiller. Dla innych jednak przede wszystkim jest założycielem pochodzącego z Bristolu H.E.N.C.H. crew i producentem takich dubstepowych utworów jak 3KOUT, 2 Steps Back, Titan Dub czy Warp 9.

Natomiast dla obserwatorów sceny elektronicznej bez wątpienia jest jednym z najbardziej interesujących postaci brytyjskiego undergroundu o wyjątkowo charyzmatycznej osobowości i talencie scenicznym, o czym najlepiej mogła przekonać się polska publiczność podczas jego występów przy okazji BT oraz festiwalu Audioriver.

Impreza jest częścia Warsaw Music Week 2011.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook