Ladies Jazz Festival Gdynia 2011: Fredrika Stahl, Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia

Ladies Jazz Festival Gdynia 2011: Fredrika Stahl, Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 130zł, 110zł, 90zł

Szczegóły wydarzenia

Fredrika Stahl
Szwedzka wokalistka i i autorka tekstów.
W wieku 21 lat wydała swój pierwszy album A Fraction of You. Płyta wydana przez wytwórnię Vogue ukazała się 27 marca 2006 we Francji a trzy miesiące później w rodzinnej Szwecji oraz Finlandii. Jej styl określany jest jako połączenie jazzu i muzyki pop. Oprócz śpiewu, Fredrika gra na gitarze i fortepianie.
W nagraniu A Fraction of You wzięli udział Tom McClung (fortepian i aranżacje), José Palmer (gitara), Diego Imbert (kontrabas) i Karl Jannuska (bębny). Teksty i muzykę napisała Stahl.
W Polsce Fredrika Stahl wystąpiła po raz pierwszy na koncercie promującym nowa płytę w Warszawie 22.05.2010 podczas Dnia Szwecji.

Grażyna Auguścik
Jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów.  Przez wielu amerykańskich krytyków  uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej.
Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty ”Sunrise Sunset” w 1988 roku trafiła  do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau.
Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach nagraniowych innych artystów. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory trzynaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remixy z wykorzystaniem jej głosu.
Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni.  Współpracowała z artystami takimi jak : Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester i wielu innych.
Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Brała udział na wielu festiwalach w USA i na świecie, takich jak: Chicago Jazz Festival, Chicago World Music Festival, Fujitsu Concord Jazz Festival, Ellite Jazz Festival i wielu innych wydarzeniach muzycznych. Jej koncert, z  muzyka Chopina, który odbył się w roku 2010  w Millennium Park w Chicago, zgromadził dziesięciotysięczną widownię i uznany został przez  Chicago Tribune za jeden z Dziesieciu najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat obok Milesa Davisa, Elli Fitzgerald, Franka Sinatry, Wintona Marsalisa.
7 maja 2011 roku w konsulacie Polskim w Chicago odbyła się uroczystość przyznania Grażynie Auguścik tytułu Wybitnego Polaka 2010 roku organizowanego przez Fundację „Teraz Polska”

Paulinho Garcia
Urodził się  w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat.  Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki  brazylijskiej.
Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą  duet ”Two for Brazil”. Garcia regularnie koncertuje również z  wyśmienita  flecistką Julie Koidin, wspolpracował z  Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts i wielu innymi. Wydał 11 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich.
Grażyna Auguścik współpracuje z Paulinho Garcia już od 10 lat. Ich koncert  w ramach festiwalu „Ladies’ Jazz Festival 2011” będzie światową prapremierą koncertową materiału z ich najnowszej, już czwaretj nagranej wspólnie płyty, która ukarze się pod koniec września, na której znajdą się piosenki zespołu The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach - na gitarę i dwa głosy.
Grażyna Auguścik o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia:
„Nasza muzyka z "krainy łagodności" uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce - melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy.”

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Strona internetowa: http://www.ladiesjazz.pl/

Facebook