One Love Sound Fest 2011

One Love Sound Fest 2011

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Największy halowy festiwal reggae w Europie!
Ceny biletów:
  - 69zł
  - 79zł - od 1.09,
  - 89zł - od 1.10,
  - 99zł - od 1.11,
  - 120zł - w dniu imprezy

Komunikat organizatora:

 

Golden VIP Ticket**:
Promocyjna cena do 30.09.2011     -    130 zł
01.10 do 31.10.2011                      -    140 zł
01.11 do 25.11.2011                      -    150 zł
w dniu Festiwalu 26.11.2011           -    160 zł

** Golden VIP Ticket to limitowana seria biletów, które upoważniają do wstępu do strefy Golden VIP Ticket z lożą umiejscowioną na balkonie widokowym naprzeciwko sceny głównej. Ponadto Golden VIP Ticket gwarantuje każdemu posiadaczowi: opaskę identyfikacyjną na strefę VIP, 3 kupony na piwo Grolsch (dla osób niepełnoletnich kupony na napoje), kupon na napój energetyczny oraz smycz One Love Sound Fest.
Bilety można nabyć przez stronę internetową www.onelove.pl oraz w sieci sprzedaży Ticketpro.
Sprzedaż Golden VIP Ticket przez stronę internetową Festiwalu trwa do dnia 15.11.2011 (lub do wyczerpania miejsc). Sprzedaż przez sieć sprzedaży Ticketpro trwa do dnia Festiwalu (lub do wyczerpania miejsc) 

Szczegóły wydarzenia

Ósma edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 26 listopada 2011. Festiwal na przestrzeni siedmiu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie! Festiwal odbywa się we wspaniałych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, która może pomieścić nawet 12 tysięcy osób. Podczas poprzedniej edycji w Hali Ludowej bawiło się ponad dziesięć tysięcy ludzi! Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Na tegoroczny festiwal zaproszono wielu zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory nie występowali w Polsce. Artyści ci zaprezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. Muzyka i płynące zewsząd pozytywne wibracje powodują, że nie wolno tej imprezy przegapić. One Love Sound Fest rozgrzeje serca i nie pozwoli spokojnie usiedzieć w ten niezwykły, listopadowy wieczór. 26 listopada każdy miłośnik dobrej muzyki obowiązkowo powinien przybyć do Wrocławia na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce!


Poniżej prezentujemy gwiazdy tegorocznej edycji Festiwalu:
 • Alborosie & Shengen Clan (JAM/IT)
 • Dub Inc. (FR)
 • Pablo Moses (JAM)
 • Etana & Dub Akom Band (JAM)
 • Jahdan Blakkamoore (USA)
 • Pow Pow Movement (GER)
 • Reggae Roast feat. Ghetto Priest (UK)
 • Dubkasm feat. Solo Banton (UK)
 • Damalistik (FR)
 • Eastwest Rockers (PL)
 • Star Guard Muffin (PL)
 • Dancehall Masak-Rah (PL)
 • Mesajah & Riddim Bandits (PL)
 • Splendid Sound (PL)

Albarosie & Shengen Clan (JAM/IT) - jest jedną z największych gwiazd współczesnego reggae. Na przestrzeni lat odwiedził już chyba każdy zakątek globu i trudno znaleźć liczący się festiwal reggae, na którym jeszcze nie zagrał. Ostatni album Alborosiego wydany w czerwcu 2011 to połączenie reggae, dźwięków bliskich hip-hop i rewolucyjnej ballady w stylu Manu Chao. Na żywo towarzyszy mu znakomity jamajski zespół. Występ na One Love jest jego drugą wizytą w Polsce. Podczas Festiwalu będzie można posłuchać jego najnowszej płyty, a także doskonale wszystkim znanych klasyków.

Dub Inc. (FR) - doświadczenia muzyczne i inspiracje członków zespołu są bardzo bogate i różnorodne, co wyjaśnia dlaczego ich muzyka jest tak oryginalna – podążająca ścieżką od północnoafrykańskich arabskich wokali do nowoczesnego reggae, ragamuffin czy dub. Charakterystyczną cechą ich stylu zawsze pozostaje sceniczny dialog dwóch kontrastujących i świetnie uzupełniających się wokalistów. Ostatnie wydawnictwo Dub Inc. to bardzo wysoko oceniany album „Hors Controle” (2010), z którym dotarli już do Afryki, USA, na Jamajkę czy na niemiecki Summerjam. Ich koncerty to istny dynamit energii. Dub Inc. wyznaczają nowy standart dla fanów reggae na całym świecie.

Pablo Moses (JAM) - jego płyta -„Revolutionary Dream” zgodnie uważana jest za jedną z pereł złotej epoki roots reggae na Jamajce. Szybko zdobył uznanie nie tylko na Jamajce, ale również w Europie, Północnej Ameryce oraz Japonii. Jego rastafariańskie motywy, wieczna krucjata przeciwko niesprawiedliwości, nierówności, chciwości, rasizmowi, wojnie i niszczeniu natury ciągle powracają w jego muzyce. Po wydaniu 12 albumów pozostaje jednym z najoryginalniejszych artystów roots reggae. Wciąż pisze teksty będące połączeniem tematów społecznych, politycznych i kulturowych. Określany jest mianem ojca oraz rewolucjonisty, który nigdy nie zejdzie ze swej drogi rzecznika spraw biednych i prześladowanych.

Etana & Dub Akom Band (JAM) - to jedna z najbardziej utalentowanych jamajskich artystek ostatnich lat. Profesjonalną karierę rozpoczęłą w zespole Gift. Jej debiutancki album „The Strong One" okazał się wielkim sukcesem i zapewnił udział w największych festiwalach zarówno na Jamajce jak i zagranicą. Wydany w 2011 roku drugi album „Free Expresions" przypięczętował pozycję artystki na scenie reggae i stał się jednym z najlepszych płyt tego roku. Etana to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych artystek reggae, która swoją wrażliwością i inteligencją wniosłą nowy charakter do tej muzyki.

Jahdan Blakkamoore (USA) - to od lat uznany artysta poruszający się w klimatach reggae, dancehall, hip hop i dubstep – artysta utalentowany i zarazem inspirujący. Zdobył sławę jako wybitny muzyk reggae dzięki wyczuciu melodii, doskonałym tekstom i umiejętności docierania do przedstawicieli różnych pokoleń.  Jego pierwszy solowy album „Buzzrock Warrior” wydany w roku 2009 został wybrany na Najlepszy Album Roku Reggae na iTunes. Jahdan nie spoczął jednak na laurach i wciąż utrwala swoją pozycję jednego z najlepszych mużyków reggae. Obecnie Jahdan występuje na najważniejszych festiwalach w Ameryce Północnej, a w listopadzie zawita do Wrocławia!

Pow Pow Movemant (GER) – rok 1990 był świadkiem pierwszej w historii imprezy „Pow Pow", zorganizowanej przez Ingo i przyjaciół w stylu jamajskiego sound systemu. Był to zaledwie początek trwającej już 20 lat kariery tej ekipy. Po pierwszym wyjeździe na Jamajkę w 1992 roku, Pow Pow wraz z Gentlemanem (który wchodził wtedy w skład sound systemu) postawili wszystko na jedną kartę: REGGAE! Pow Pow Movement utwierdził swoją reputację na festiwalu Summerjam '95, pięć lat później, w roku 2000 jako pierwszy skład z Europy zagrali na prestiżowym pojedynku sound systemów „World Clash” w Nowym Jorku. Choć obecnie nie grają już na tego typu imprezach, ich dubplate'y weszły do klasyki gatunku, a ich selekcja i energia przyczyniły się do tego, kim Pow Pow są dzisiaj: najczęściej zapraszanym sound systemem w Europie.

Reggae Roast feat. Ghetto Priest (UK) - Reggae Roast jest jednym z najbardziej wibracyjnych nowych kolektywów reggae w Wielkiej Brytanii. Od 2007 roku propagują na świecie świadomą muzykę roots. W tym okresie można było zobaczyć ich już w takich miejscach jak  Glastonbury, Fabric, Bestival, The Barbican, Jazz Café, The Big Chill, Camden Crawl czy Outlook Festival. Ghetto Priest znany jest ze swoich występów z kilkoma producentami, w tym z Adrianem Sherwoodem, który wyprodukował jego pierwszy solowy album. Był członkiem składu live African Head Charge, nagrywał i występował z Asian Dub Foundation, można zobaczyć go na scenie z Juno Reactor. Jego głos usłyszycie też w kawałkach The Underwolves, Sinead O'Connor, Groove Armada, Jamesa Hardway'a czy Little Axe.

Dubkasm feat. Solo Banton (UK) - duet Dubkasm  można nazwać połączeniem dwóch muzycznych kultur. Z jedej strony to digital dub głęboko zakorzeniony w klasycznych brzmieniach roots reggae. Jednocześnie muzyka tego duetu wyrasta wprost z Brazylii, nie ucieka od latynoskich odniesień. Nagrywają razem od kilkunastu lat, a do współpracy zawsze zapraszają innych muzyków oraz weteranów mikrofonu. Na One Love przybędą z Solo Bantonem - znanym z charakterystycznego old schoolowego stylu nawijki oraz inteligentnych i często komicznych tekstów. Mieszanka wybuchowa!
Damalistik (FR) -  francuski selektor o polskich korzeniach, zaczął grać reggae i dancehall w Tuluzie na początku 2000 roku. Dzięki swojemu doświadczeniu rozpoznając gusta publiki potrafi zagrać klasyczny rootsowy set, paru godzinną selekcję, zabójczych dubplate'ów, albo imprezę z najnowszym jamajskim dancehallem. Jego znakiem rozpoznawczym są sięgające za pas dreadloki, bojowa, energetyczna nawijka i szybki mix.  Oprócz grania jako selektor, zajmuje się produkcją pod szyldem Roots Survival Records. Jest  zaangażowany m.in. w produkcję trzeciej płyty polskiego składu Eastwest Rockers. Na One Love wystąpi po raz pierwszy.

Eastwest Rockers (PL) - to ekipa od 7 lat działająca na polskiej scenie reggae. Zaczynali od lokalnych imprez w Opolu, ale fama o jakości granych przez Eastwest Rockers imprez szybko rozniosła się po Polsce i już przed wydaniem debiutanckiej płyty skład grał koncerty w całym kraju. Swoją reputację zbudowali na występach na żywo – od początku wspólnego grania znani są ze swoich przygotowanych, pełnych energii koncertów. Grali praktycznie na wszystkich liczących się festiwalach w Polsce. We wrześniu tego roku ukaże się trzecia z kolei płyta zespołu. Na One Love posłuchacie na żywo ich najlepszych kawałków.
Dancehall Masak-Rah (PL) - to projekt 27Pablo i Jr Stressa. Na wiosnę 2010 roku do składu w roli selektora został przyjęty Drajwa, a cała ekipa zaliczyła doskonały letni sezon grając na największych reggae festiwalach w Polsce. Ich cotygodniowe imprezy w klubie Mandala obrosły już legendą, a autorski program w Radiowej Czwórce poświęcony muzyce i kulturze dancehall stał się jednym z popularniejszych programów nadawanych na falach stacji. Tym samym polski eter został wzbogacony o pull-upy syreny oraz całą resztę obowiązkowych elementów tej muzyki. Ich przyjazd na One Love Sound Fest 2011 będzie niewątpliwie dużym wydarzeniem tegorocznego Festiwalu.

Star Guard Muffin (PL) - od samego początku kapela dużo koncertuje, bierze udział w wielu festiwalach, na których sięga po liczne nagrody. Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięcza swojemu frontmanowi Kamilowi Bednarkowi, który zdobył II miejsce w III edycji programu „Mam talent!" .To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany „Szanuj"  stał się prawdziwym bestsellerem. W kwietniu 2011 młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marleya Tuff Gong, w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. Efekt finalny prac można będzie ocenić na One Love!

Mesajah & Riddim Bandits (PL) - Mesajah to wokalista, autor tekstów i producent, założyciel, wraz z bratem paXonem grupy Natural Dread Killaz (NDK). Choć obaj reggae słuchają od wielu lat, ich pierwsze produkcje nie nawiązywały do muzyki o rodowodzie jamajskim. Zaczynali od trip-hopu i dubu, a reggae, które zawsze było dla nich inspiracją, dopiero z biegiem czasu stało się głównym nurtem ich produkcji. Pierwszy album Mesajah cieszył się wielkim zainteresowaniem mediów, bardzo dobrze radził sobie na prestiżowej Liście Przebojów Radiowej Trójki. Obecnie Mesajah pracuje nad swoją drugą płytą, której premiera zaplanowana jest podczas One Love Sound Fest 2011.

Splendid Sound (PL) - to prężnie działający i wciąż rosnący w siłę wrocławski skład. Lord Kujawa, Don Szczep, Kotune i Don Himol - czterech selektorów, zebranych razem by nieść kaganek jamajskiej oświaty w najodleglejsze zakamarki Polski i Europy. Jak przystało na oryginalny jamajski sound nie dają publice ani chwili wytchnienia, ani chwili odpoczynku! Nie może więc zabraknąć królujących na karaibskich listach przebojów artystów, najnowszych wydawnictw prosto z wyspy, pokaźnej amunicji dubplate’ów, a całość podana jak zwykle z niewyobrażalną wprost ilością efektów, megafonów i syren. Na One Love wystąpią po raz pierwszy i zapewne rozgrzeją całą publiczność do czerwoności!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Strona internetowa: http://www.onelove.pl/

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook