Paul Anka - Live In Warsaw

Paul Anka - Live In Warsaw

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

22 listopada 1963 roku Paul Anka, którego hity zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów, za którym szalały miliony kobiet na świecie, miał zagrać swój pierwszy koncert w Sali Kongresowej. Jednak polska publiczność nie miała okazji usłyszeć wszystkich wielkich przebojów, na czele z Dianą, czy Put Your Head on My Shoulder. Widziała natomiast łzy w oczach młodego wokalisty, który zaraz po wejściu na scenę, dowiedział się o zabójstwie prezydenta USA – Johna Fitzgeralda Kennedy‘ego. Załamany piosenkarz nie był w stanie kontynuować swojego występu i odwołał koncert. Ale obiecał, że wróci... Po niemal 50 latach Paul Anka postanowił skończyć to, czego nie udało mu się zrealizować. Już 16 listopada legendarny piosenkarz zaśpiewa na jedynym koncercie w warszawskiej Sali Kongresowej! Miejmy nadzieję, że tym razem nic nie zakłóci występu tego wielkiego artysty, który powraca ze swoimi największymi przebojami.
Ceny biletów:
    - 500zł, 400zł, 300zł, 250zł, 150zł, 130zł

Szczegóły wydarzenia

Zdobywca niezliczonej ilości nagród muzycznych, zaliczony do grona najważniejszych artystów wszechczasów. Tylko jemu udało się umieścić swoje utwory na liście Billboardu w ciągu kolejnych 6 dekad. Zanim skończył 18 lat miał już na swoim koncie pięć wielkich przebojów. Podczas swojej długiej kariery nagrał ponad 500 piosenek Jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad 80 mln egzemplarzy. Jest również autorem przebojów innych wokalistów – to właśnie spod jego pióra wyszły niezapomniane It Doesn't Master Anymore, Buddy‘ego Holly, She's a Lady Toma Jonesa, My Way Franka Sinatry oraz This Is It Michaela Jacksona.
Paul Anka urodził się 30 lipca 1941 w Ottawie. Już od najmłodszych lat wiedział, że chce zostać piosenkarzem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od śpiewania w chórze pobliskiego kościoła. Chodził również na każdy możliwy koncert w mieście, podpatrywał zachowania artystów na scenie, zachwycał się każdym gatunkiem muzyki. Jako 13-latek założył zespół Bobbysoxers, z którym występował w pubach i kafejkach. W 1956 roku pojechał na wakacje do Hollywood, gdzie miał możliwość nagrania swojej pierwszej piosenki - Blau Wile Deveest Fontaine, jednak nie zainteresowały się nią ani stacje radiowe, ani publiczność. Fakt ten nie zniechęcił go do muzyki – wręcz przeciwnie – zmotywował do cięższej pracy. Rok później wyjechał do Nowego Jorku, gdzie z pomocą kanadyjskiej grupy The Rover Boys, dostał się na nagranie do wytwórni ABC Paramount. Młody chłopak zachwycił szefa wytwórni swoim głosem,  wielkim entuzjazmem i umiejętniością pisania chwytliwych piosenek. Popularność pierwszego utworu nagranego dla ABC pszeszła najśmielsze oczekiwania zarówno wytwórni, jak i samego Paula Anki. Singiel Diana stał się wielkim przebojem – już latem był na pierwszym miejscu wszystkich stacji radiowych w USA, wielu na świecie i roszedł się w kilkudziesięciomilionowym nakładzie. W ciągu kolejnych dwóch lat młody wokalista umieścił aż 4 utwory na prestiżowej liscie TOP 20 Billboardu. W 1958 roku zagral również w filmie Let‘s Rock, a rok później w Girls Town. Za sprawą świetnych utwórów, kina i nieprzeciętnej urody w krótkim czasie stał się jednym z najbardziej popularnych młodzieżowych wykonawców w USA, a dzięki trasom koncertowym po Wielkiej Brytanii i Australii zyskał fanów na innych kontynentach. Od roku 1960 zaczął regularnie wystepować w kasynach Las Vegas, gdzie zdobył aprobatę starszej publiczności. Pod koniec lat 60-tych Paul Anka zniknął z pierwszych miejsc przebojów, ale już w 1974 z powodzeniem na nie wrócił za sprawą takich hitów jak You're Having My Baby, czy The Times of Your Life nagranego na potrzebu serialu Kojak.
Paul Anka to nie gwiazda jednego sezonu. Od pięćdziesięciu lat z powodzeniem nagrywa albumy i koncertuje na całym świecie. Mimo, że skończył w tym roku 70 lat, nadal odznacza się charyzmą dwudziestolatka i emanuje ze sceny wielką energią. Podczas jego występów publiczność szaleje, bisom nie ma końca. A to za sprawą wielkich przebojów, przy których bawiło się kilka pokoleń jego fanów.

ZAPRASZAMY

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Regulamin imprez organizowanych przez Makroconcert

Organizator:www.makroconcert.pl

Facebook