Zion Train, Joint Venture Sound System, Junior Stress & Sun El Band, Tisztelet Sound

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 35zł - I pula
    - 40zł - II pula
    - 45zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Zion Train


Legenda światowego dubu ponownie w Polsce.Najbardziej uznana marka światowego cyfrowego dubu w przyszłym roku obchodzić będzie już 30-lecie działalności.

Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Powstali w 1990 w Londynie. Sukces ich pierwszych albumów „A Passage to Indica”, „Natural Wonders of the World in Dub” oraz „Siren” doprowadził do wydania w 1995 roku kultowego już krążka „Homegrown Fantasy”. Równolegle do Zion Train założyciel i mózg projektu DJ Perch prowadzi projekt Abassi All Stars, udziela się gościnnie jako muzyk, DJ, producent oraz remixuje innych. Zdecydowanie należy do najbardziej zapracowanych dub masterów na naszej planecie. Jak nikt inny niezmiennie pozostaje wierny idei niezależności w muzyce, pełnej kontroli swojego wizerunku i dorobku oraz nacisku na pozytywny przekaz muzyki.

Ich koncert w 2004 roku na Przystanku Woodstock został zapamiętany jako największy dub show w historii światowej muzyki. Dodatkowo Neil Perch współpracuje producencko z wieloma polskimi artystami – dokonał remixów dla Vavamuffin, Kapeli Ze Wsi Warszawa czy Fireinthehole. Produkcje Zion Train były remixowane i masterowane przez warszawskie Studio As One Activatora Mario Dziurexa i Smoka. To wszystko składa się na ich wyjątkową i mocną pozycję w Polsce.

W 2006 roku zespół opuściła wokalistka Molara i zastąpił ją znany z Nucleus Roots Dubdadda. W 2007 roku wydali kolejny przełomowy album „Live As One” – zdobywcę nagrody za najlepszą dubową płytę roku przyznanej przez jamajską Reggae Academy. Wysoko oceniana jest płyta „State of Mind”, gdzie wśród gości usłyszeć można m.in. Brinsleya Forda z legendarnej grupy reggae Aswad. W marcu 2016 pojawił się krążek „Land of the Blind”, gdzie zaśpiewał m.in. Fitta Warri. DJ Perch produkuje dużo remixów i wydaje single, m.in. z Jah9 czy Micah Shemaiah z Jamajki. Właśnie ujrzał światło dzienne kolejny album z remixami utworów zespołu „Versions”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Zet Pe Te, Dolnych Młynów 10, Kraków

Facebook