Diana Krall

Diana Krall

Szczegóły wydarzenia

Tegoroczna jesień przyniesie bez wątpienia wiele radości wszystkim fanom jazzu z najwyższej półki. Już 2-go października światło dzienne ujrzy najnowsza- jedenasta już- studyjna płyta Diany Krall, zatytułowana „Glad Rag Doll”.

Tym razem ta wybitna pianistka i wokalistka, wspierana przez  muzyków takich jak Mark Ribott czy T Bone Burnett, postanowiła sięgnąć po klasyki z pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Diana Krall na “Glad Rag Doll” pokusiła się, między innymi, o porywającą wersję legendarnego utworu “Just Like A Butterfly That's Caught In The Rain”.

Niesamowita wszechstronność wokalna Krall, jak również  współpraca z genialną sekcją rytmiczną, złożoną z perkusisty Jay’a Bellerose i basisty Dennisa Crouche’a pozwoliła, aby ta, nieco zapomniana już dziś muzyka, nabrała zupełnie nowych i całkowicie współczesnych barw. Na "Glad Rag Doll", Krall potwierdza również, że jest jedną z najlepszych interpretatorek  tekstów o miłości i jak nikt inny na świecie, potrafi nadać im liryczną głębię oraz sprawić, by mimo upływu czasu, wciąż brzmiały wiarygodnie i szczerze.

Równie ważną informacją jest to, że zaledwie miesiąc po premierze płyty, będziemy mogli zobaczyć Dianę Krall w Polsce oraz wysłuchać na żywo utworów z jej najnowszego krążka! Kanadyjska wokalistka zawita do naszego kraju, aby zagrać  trzy koncerty: 11 listopada zaśpiewa w warszawskiej Sali Kongresowej, 15 listopada zobaczymy ją w gdyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, a dzień później wrocławscy fani jazzu powitają ją w Hali Orbita.

Pamiętając jej występy sprzed trzech lat, podczas których prezentowała materiał ze swojej wielokrotnie nagradzanej płyty „Quiet Nights” (m.in.nagroda Grammy za rok 2009  spodziewamy się, że listopadowe koncerty Diany Krall staną się jednymi z najważniejszych tegorocznych wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: http://www.paradam.pl

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook