Letni Festiwal Gitary - Simone Iannarelli

Letni Festiwal Gitary - Simone Iannarelli

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - normalny
    - 15zł - ulgowy (studenci, emeryci, renciści)

Szczegóły wydarzenia

Simone Iannarelli (Włochy)
Mistrzowski Recital Gitarowy

Simone Iannarelli jest artystą dość kontrowersyjnym, jak na gitarzystę klasycznego, o czym świadczą sprzeczne ze sobą recenzje prasowe. Jedne dostrzegają w jego muzyce cudownie mroczne dźwięki, inne zachwycają się paletą zupełnie nowych barw, jakie Iannarelli potrafi wydobyć z gitary dzięki swojej subtelnej grze. Większość muzycznych krytyków i dziennikarzy z całego świata jest jednak zgodna co do tego, że jest on jednym z najlepszych klasycznych kompozytorów i gitarzystów młodego pokolenia. Zarówno jego kompozycje, jak i technika gry charakteryzują się niezwykłą rytmiką oraz kreatywnością, na którą pozwolić sobie mogą jedynie wybitni muzycy klasyczni.
Simone Iannarelli urodził się w 1970 roku w Rzymie i miał to szczęście, że od samego początku swojej muzycznej edukacji mógł uczyć się od najlepszych. Jego pierwszym wykładowcą był Massimo Delle Cese, pod którego kierunkiem studiował klasyczną gitarę w Konserwatorium "A. Casella" w L'Aquila, które ukończył z wyróżnieniem. Następnie przeniósł się do Paryża, by kształcić swój warsztat pod okiem kompozytora, aranżera i gitarzysty Rolanda Dyensa. Kontynuował swoją edukację również w Konserwatorium Muzycznym de La Courneuve w Paryżu, studiując instrumentację w klasie Guillaume'a Cornessone'a. Brał udział także w licznych lekcjach mistrzowskich prowadzonych, między innymi, przez: Manuela Barrueco, Davida Russella, Carlo Domeniconi'ego, Dusana Bogdanovicha i Sergio Assada
O niebywałym talencie Simone'a Iannarelli'ego przekonać się mogła publiczność we Włoszech, Francji, w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Stanach Zjednoczonych i w Meksyku, gdzie artysta występował zarówno z solowymi recitalami jak i w duecie gitarowo-skrzypcowym. W 2004 roku ukazała się jego autorska płyta zatytułowana, na cześć sławnej paryskiej ulicy, Rue De La Folie Regnault. Obecnie Iannarelli swoją działalność artystyczną łączy z obowiązkami profesora klasycznej gitary na Uniwersytecie Colima w Meksyku.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

Facebook